person_outline
phone
Головна » Статті » Патріотичне виховання » Патріотичне виховання

Стан національно-патріотичного виховання у Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Начальнику відділу освіти,

молоді та спорту

Скадовської райдержадміністрації

Давиденко В.М.

Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

Стан національно-патріотичного виховання у

Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 

Національно – патріотичне виховання  дітей та молоді визнано в Україні пріоритетним напрямом державної політики.

    Основною метою національно – патріотичного виховання є формування національно - свідомого громадянина на шляху демократичного розвитку нашої держави. Адже саме українцям притаманні любов до рідної землі, гордість за своє історичне минуле, повага до звичаїв, традицій, культури, духовних надбань нашого народу.

   Для українського народу патріотизм був і є найбільшою національною цінністю. Ціннісне ставлення особистості до суспільства й держави виявляється в патріотизмі. В Україні патріотизм введений у ранг національної значимості й об’єктивно необхідної цінності, тому що він являє собою одне з найбільш глобальних людських почуттів, закріплених  віками й тисячоліттями. Патріотизм поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, до свого народу, гордість за його минуле і сьогодення. Сухомлинський В.О. справжню громадянськість бачив у моральній відповідальності за все, що робиться на рідній землі: непримиренність до недоліків, гаряче прагнення боротися за розквіт, велич і могутність Вітчизни.

   Теоретичною базою для організації національно – патріотичного виховання є Конституція  України, Концепція національно – патріотичного виховання молоді від 2008 року та наказ Департаменту освіти і науки, молоді і спорту Херсонської обласної державної адміністрації  від 13 жовтня 2014 року №412. Відповідно до цих документів розроблено план заходів, що дозволяє школі проводити цілеспрямовану, систематичну відповідну роботу. Педагогічний колектив Шевченківської ЗОШ всю виховну роботу спрямовує на виховання свідомого громадянина, патріота України.

Так, в усіх класних кімнатах та у фойє школи оформлені куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки. А загальношкільні виховні заходи обов’язково починаються з виконання Гімну України.

Щороку у школі проводяться заходи до Дня пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС, до Дня захисника Вітчизни,  святкування Дня Перемоги,  День пам’яті жертв голодомору, загальношкільне свято до Дня Соборності України тощо.

Учні школи приймають активну участь у всіх районних та республіканських конкурсах. Так, у 2013 році учениця 3 класу Гайванович Карина посіла ІІ місце у районному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Есе «Мій дідусь» учня 5 класу Шевченка Кирила було відмічене під час проведення конкурсу творів «Моя степова перлина».

Олег Бєлоус посів ІІ місце у районному етапі ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Вже у 2014-2015 н.р. учениця 6 класу Швороб Алла стала однією з переможниць літературного конкурсу «Зачарування словом» та була запрошена на святкове нагородження до смт Чаплинки.

У школі був розроблений та  проводиться  цикл уроків мужності, діє фотовиставка «Мужність українських воїнів у зоні АТО». Вчителі історій Гнатів В.П. і Бабенко В.В. підготували матеріали «Козацькому роду нема переводу» до туристко – краєзнавчої акції «Моя Батьківщина – Україна».

22 вересня з нагоди Дня партизанської слави та з метою вшанування пам’яті земляків – партизан був проведений велопробіг до пам’ятника О.Ладичука і О.Гірського.

Цього року 14 жовтня вперше у школі відбувся День України, під час якого пройшов парад вишиванок, конкурси на краще патріотичне оздоблення класних кімнат та патріотичної пісні, а також  І етап всеукраїнської акції «Прикрась Україну!».

Щоб допомогти пораненим солдатам АТО, 23 жовтня у Шевченківській ЗОШ був проведений благодійний ярмарок «Будьмо милосердними разом!». Спочатку учні 2-3 класів відтворили на сцені картину традиційного українського ярмарку, потім відбувалися майстер – класи під час яких, учні малювали для бійців із зони АТО та  виготовляли обереги. Всі зібрані кошти були перераховані до Благодійного фонду «Разом». Посильна допомога надається дітям – переселенцям зі сходу, які навчаються у нашій школі.

Крім цього, сплановані та проводяться заходи, присвячені 70-ій річниці вигнання нацистських окупантів з України (загальношкільна виховна година, бібліотечні уроки, зустріч із ветераном Великої Вітчизняної війни Шарим В.П., усний журнал, тематична виставка у бібліотеці тощо).

З метою підсилення виховного впливу на підростаюче покоління в навчальному закладі працює туристко-краєзнавчий гурток (керівник Бабенко В.В.)

У школі працює волонтерський загін «Милосердя», який допомагає одиноким престарілим людям та ветеранам. 

Під час суспільно корисної праці учні школи обов’язково наводять лад біля пам’ятника загиблим у роки Великої Вітчизняної війни односельчанам, що також сприяє патріотичному вихованню дітей.

 

 

 

Заступник директора з виховної роботи                               Дорошенко Ю.С.

Категорія: Патріотичне виховання | Додав: Сергей_Тодорчук (16.03.2015)
Переглядів: 2190
Всього коментарів: 0
avatar