person_outline
phone
Головна » 2014 » Березень » 22 » Проведення Єдиного уроку «Херсонщині – 70 років»
15:10
Проведення Єдиного уроку «Херсонщині – 70 років»

На виконання Плану організаційних заходів з підготовки до відзначення 70-ї річниці утворення Херсонської області, затвердженого рішенням обласної ради від 13 листопада 2013 року № 882, наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації від 10 грудня 2013 року №584 «Про відзначення 70-річчя створення Херсонської області», наказу Департаменту освіти, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації від 31 грудня 2013 року №625 «Про організацію та проведення Єдиного уроку «Херсонщині – 70 років» та згідно виховного плану школи 20 березня проведено урок-подорож і свято-презентацію: «Херсонщині – 70 років». Заступник директора школи з виховної роботи Гнатів В.П. разом з учнями навчального закладу провели короткий екскурс історичними сторінками заснування, становлення і сьогодення малої Батьківщини – Херсонщини. З історичної довідки учні дізналися про перші сліди людини, знайдені на цій території, що відносяться до XV тис. до н.е. У III - II тис. до н.е. степ був місцем проживання скотарських племен. У VI- III ст. до н.е. племена скіфів утворили на цьому місці першу державу - Скіфію. На початку нашого століття ці землі завоювали римляни, на зміну їм в III ст. прийшли готи, потім гуни. У II -VII ст. господарями степу стали ранньослов'янські племена, які в VI- IX ст. були витіснені кочівниками. Наступною сторінкою в історії Херсонщини стало виникнення Київської Русі, саме тоді на території нинішньої Херсонської області проходив торговий шлях «із варяг у греки». X століття принесло нових господарів межиріччя Дніпра та Інгульця - печеніг. Починаючи з першої половини XIII ст . ці землі були в руках татаро-монгольських орд. У XIV -XV ст. золотий берег ненадовго контролювало Велике князівство Литовське, яке було вибито Кримським ханством. Величезне значення для історії краю мала Запорізька Січ, козаки не тільки захищали землі від турецько-татарських загарбників, а й сприяли зростанню населення. Після російсько-турецьких воєн у XVIII ст. Херсонщина увійшла до складу Росії і була переважно заселена селянами з Київської, Полтавської, Нижегородської губерній. Край стає центром землеробства і скотарства.
Херсонська область як окрема адміністративна одиниця в існуючих кордонах була створена указом Президії Верховної ради СРСР 30 березня 1944 року. До цього території, що входять до складу сучасної області в XIX столітті - в 30 -х роках XX сторіччя, входили до складу Херсонської, Миколаївської та Одеської губерній.

13 березня 1944 знаменитий радянський диктор Юрій Левітан зачитав звернення Радінформбюро, в якому говорилося про визволення від німецько-фашистської окупації Херсона, помилково назвавши його обласним центром. Насправді ж місто було одиницею обласного підпорядкування і з 1937 року належало до Миколаївської області. Публічно визнати помилку державної інформагенції на той час було неможливим. Тому Йосип Сталін наказав створити Херсонську область, що й було юридично оформлено указом від 30 березня 1944 року.
Подорожуючи крізь час, учні поглиблювали знання про рідний край на прикладах становлення і біографії видатних людей Херсонщини. Проходили шлях підняття та здобутків області в сфері духовного і культурного багатства.
Завітавши на свято-презентації «Херсонщині – 70 років» знову і знову перехоплювався подих школярів від архітектурних та історичних пам'яток області серед яких церква святої мучениці Олександри (Царице-Олександрівська), Свято-Катерининський собор в Херсоні - витвір видатного архітектора І.Старова. Будувався протягом 1781-1786 років, приміщення колишньої Херсонської громадської бібліотеки (1897 р.), споруджено за проектом одеського архітектора Миколи Толвинського., Греко-Софіївська церква в ім'я Різдва Пресвятої Богородиці освячена 10 листопада 1780 року - засновниками храму були греки - одні з перших поселенців м. Херсона, Церква Всіх Святих 1808 р. була заснована на території старого міського кладовища. Єдиний храм міста, який не закривався у роки Радянської влади, Свято-Духівський собор заснований у 1804 та освячений у 1836 р., у центрі ринку Привоз, Херсонський художній музей ім. О.О.Шовкуненка, колишній будинок Херсонської міської думи (поч. ХХ ст.), кургани.
Під час свята шкільним бібліотекарем Сінгаєвською Т.О. презентувалася виставка книжкової літератури присвячена 70-ти річчю заснування Херсонської області, де представлені видатні постаті Херсонщини та їх досягнення, здобутки обласного, районного і сільського значення.
Для учнів початкової школи, педагогом-організатором Коптілєц А.В., проводилася вікторина «Що я знаю про рідне село?». В питаннях і відповідях, в ігровій формі наймолодші херсонці демонстрували високі знання історії рідного села Шевченко, як одиниці населеного пункту великої, прекрасної, квітучої Херсонської області.
Захід присвячений 70-ти річчю заснування Херсонської області поглибив знання учнів про Херсонщину, її культурні традиції, сторінки історії та видатних людей краю, архітектурні та історичні пам’ятки, природну скарбницю. Сприяв формуванню історичної пам'яті, вихованню патріотизму, розумінню цінностей прав людини та громадських свобод. З формувалася в школярів особиста відповідальність за долю України та рідного краю, активна життєва позиція.

Переглядів: 282 | Додав: Василь_Петрович
Всього коментарів: 0
avatar