person_outline
phone
Головна » 2014 » Травень » 5 » День цивільної оборони у Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів
18:50
День цивільної оборони у Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 

 На виконання вимог  Законів  України ”Про цивільну оборону України”, “Про правові засади цивільного захисту”, “Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного характеру”, Постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1198 “Про єдину державну систему запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру”, на підставі Положення про функціональну підсистему „Освіта і наука України” єдиної  державної системи запобігання та реагування на  надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру,  затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 03.09.2009 № 814  , згідно наказів відділу освіти, молоді та спорту Скадовської районної  державної адміністрації  Херсонської області «Про проведення Дня Цивільної оборони та Тижня безпеки дитини в навчальних закладах району» від 27.03.2014 року №94 та наказу начальника ЦО в.о.директора Шевченківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  від 31.03.2014 № 32  «Про підготовку і проведення Дня Цивільної оборони в Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів», з метою практичного закріплення знань, отриманих протягом навчального року щодо дій в надзвичайних ситуаціях; поліпшення організаційної, практичної  навчально-виховної роботи з питань охорони життя і здоров’я 25.04.2014 р. в школі був проведений  День цивільної оборони.

    Метою та завданнями Дня  ЦО було:

- підготовка і перепідготовка керівного складу цивільного захисту (цивільної оборони) до дій у надзвичайних ситуаціях та негайного реагування  на їх виникнення;

- зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, збитків та людських втрат у разі стихійного лиха;

      -   закріплення учнями умінь, навичок щодо збереження та захисту здоров’я і життя під час надзвичайних ситуацій, користування засобами  індивідуального і колективного захисту, надання першої медичної та самодопомоги;

      -   практичне відпрацьовування учнями та педагогічним і обслуговуючим персоналом школи дій за планами  реагування на надзвичайні ситуації;

      -  формування і розвиток в учнях  морально - психологічних якостей: мужності, витримки, ініціативи, взаємної виручки під час небезпеки, впевненості в ефективності заходів, що реалізуються Єдиною державною системою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації.

День Цивільної оборони  був завершальним етапом щорічного навчання учнів з курсу «Основ здоров’я», на якому закріплювались отримані теоретичні знання про небезпеки, що трапляються, або можуть виникнути на відповідній території, про їх причини, наслідки для людей і навколишнього середовища та відпрацьовувались практичні дії з особистої безпеки і захисту учнів під час надзвичайних ситуацій.

Підготовка до проведення Дня ЦО починалась за два місяці  до дня його проведення, при цьому були розроблені наступні документи: наказ в.о.директора (начальника цивільної оборони) школи від 31.03.2014 № 32 «Про підготовку і проведення Дня ЦО в Шевченківській ЗОШ І- ІІІ ступенів» та план підготовки і проведення Дня ЦО. При підготовці до Дня ЦО проводилась цілеспрямована робота з підвищення якості підготовки постійного складу, вдосконалювались навчання учнів з ЦЗ (ЦО), готувались структурні ланки ЦО, проводились заняття, тренування та змагання, здача нормативів з програми ЦО для учнів. У період підготовки штаб ЦО і керівництво школи активізували пропаганду ЦЗ (ЦО) через усні виступи, оновлювали наочну агітацію, обладнювали тематичну виставку „Знай і умій”.

Учні школи були поділені на 3 вікові групи ( 1-4, 5- 9,10-11  класи), які своєчасно були ознайомлені із переліком заходів, в яких вони братимуть участь, їх змістом та місцем  і часом проведення.

У програму Дня ЦО були включені такі заходи:

- збір керівного і начальницького складу ЦО школи;

- відкриття Дня ЦО, проведення загальношкільної лінійки;

- увідна № 1: « Штормове попередження»;

- відкриті уроки за  тематикою ЦО та БЖ;

- огляд виставки ЗІЗ, стінних газет, плакатів, малюнків учнями 1-4-х, 8-11-х класів;

- уроки фізичної культури з відпрацюванням елементів ЦО;

- огляд невоєнізованих формувань;

- відкриті уроки з медико-санітарної підготовки у 10-11-х класах;

- вікторини і змагання з ЦО;               

- показ презентацій з цивільної  оборони;

- проведення практичних занять;

- проведення спортивних змагань з елементами ЦО;

- дії за сигналом „Увага, всім!”.

- показові дії невоєнізованих формувань: ланки пожежогасіння, санітарного поста, групи охорони громадського порядку ( комплексна естафета за темою „Цивільний захист населення”);

- підведення підсумків Дня цивільної  оборони;

- оформлення довідки-доповіді про проведення « Дня ЦО».

День ЦО проходив у чотири етапи.

На першому етапі була  проведена загальношкільна лінійка (урочисте відкриття Дня цивільної  оборони та навчально-методичні заходи: практичні, класно-групові заняття, семінари, бесіди, вікторини, спортивні естафети з елементами ЦО , відкриті уроки відповідно до розділів  « Основи цивільного захисту» та « Основи медико-санітарної підготовки» програми предмета   

« Захист Вітчизни».

На високому рівні були проведені заняття вчителями:

Меркотан І.П., Гудою І.М. у 1-2 класах «Збережемо природу Землі разом»,  Костіною В.А. у 3 класі вікторина «Знає кожний громадянин пожежний номер -101», Безердян Л.П. у 4 класі урок з ЦО «Вогонь-добрий, вогонь-злий», Тодорчук С.Г. у 5 класі  інтерактивний урок «Допоможи собі сам», БабенкоВ.В. у 6 класі виховний захід «Ми відповідаємо за нашу планету», Дудченко А.М. у 7 класі  урок-вікторина «Людина як учасник дорожнього руху», Сергієвою Л.М. у 8 класі  урок « Мужність і біль Чорнобиля», Кондратюк М.І. у 10 класі  урок-конкурс « Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Засоби індивідуального захисту», Швороб Н.В. у 11 класі урок фізики з елементами ЦО.

Для учнів 5-11 -х класів, педагогом-організатором були продемонстровані  презентації: « Небезпечні природні явища»,  «Уроки Чорнобиля», « Засоби індивідуального захисту».

Учні 1-11- х класів активно взяли участь у випуску листівок, стіннівок, малюнків: «Земля  наш спільний дім »,  «Хімія в косметиці», «Що таке «Е» в продуктах», «Гідросфера», «Шляхи попадання в організм людини радіоактивних речовин»,  «Ні ядерній зброї!», «Чернобиль – наша біль», «Так не повинноо бути!», «Миру-мир!», «Бережи свою планету», «Безпека людини», «Хімічна зброя: вчора, сьогодні, завтра».

На високому рівні провела вікторину-змагання з медичної допомоги «Санітарно-гігіїнічні вимоги до людей» для учнів 2-11 класів медична сестра школи Лепей Л.М.

Бібліотекар школи підготувала і провела для учнів 2-8 класів усний журнал «Школярам про цивільну оборону».

На перервах, між плановими уроками, проводився огляд  виставки ЗІЗ, стінних газет, плакатів, малюнків та огляд невоєнізованих формувань.

На цьому етапі Дня цивільної оборони враховувались: організованість і різноманітність проведених заходів на відкритих уроках, активність проведення їх на перервах.

День ЦО проводився без порушень навчального процесу: всі навчальні заняття проводились за розкладом . Були визначені напрямки проведення занять: „Пожежна безпека”, „Надзвичайні ситуації”. Активно використовувались міжпредметні зв’язки для поглибленого вивчення факторів, що ініціюють надзвичайні ситуації (фізика, хімія, біологія тощо) та гуманітарні предмети для обговорення художніх творів  та історичних подій, у яких зачіпається тема НС.

На другому етапі (кінець 6 уроку) учні школи виконували дії за сигналом „Увага, всім!”

Евакуація учнів пройшла організовано. Свої дії показали члени ланки громадського порядку (командир – Тодорчук С.Г.).

Найкраще справились з евакуацією учні   2-4, 10-11 класів.

На третьому етапі, після закінчення останнього уроку (відпрацювання дії за сигналом „Увага, всім!”), було організоване загальне шикування  класів на спортивному майданчику, де  вчителі предмета „Захист Вітчизни” та фізичної культури з учнями 10-11-х класів провели комплексну естафету за темою „Цивільний захист населення для учнів ІІ та ІІІ вікових груп”.

Перемогу здобули учні 10 класу.

Четвертий етап - підбиттям підсумків Дня цивільної оборони .

В.о. директора школи Л.Б. Пашинська (начальник ЦО) на основі особистих спостережень за діями учнів та педагогічного складу , а також доповідей начальника штабу ЦО і своїх заступників підвела підсумки виконання запланованих заходів з цивільної оборони.

У підсумковій частині свого виступу вона зазначила, що практичне закріплення знань, отриманих учнями при вивченні за навчальними програмами питань з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення, були відпрацьовані у ході Дня цивільної оборони.

День  цивільної оборони був проведений на високому організаційному і методичному рівнях. Мета досягнута, поставлені завдання виконані.

 

Переглядів: 2206 | Додав: Василь_Петрович
Всього коментарів: 0
avatar