person_outline
phone
Головна » 2016 » Квітень » 30 » 30 років Чорнобильській катастрофі
05:44
30 років Чорнобильській катастрофі

«Час очистить Прип’ять незглибиму,
Оживуть і луки, і сади,
Та Чорнобиль вічно берегтиме
Хрест своєї чорної біди…»

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.

30 років минуло з дня вибуху, але чорнобильський біль ще досі пульсує у наших серцях. 26 квітня у актовому залі  Шевченківської загальноосвітньої  школи на виховний захід, присвячений Чорнобильській катастрофі,  зібралися всі учні  та  вчителі. Учні 5, 6 та 8 класу підготували  літературно-музичну композицію "Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс". Лунали пронизливі вірші та пісні. Скорбною хвилиною мовчання згадали гості та учасники заходу тих, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози.

Почесним гостем заходу став наш односельчанин, який приймав участь у евакуації населення із зони забруднення – Іван Васильович Мартинюк . Він поділився спогадами про події тридцятирічної давнини, коли ще молодим чоловіком допомагав евакуйовувати українців із чорнобильської зони, а найбільше його вразило, з якою серйозністю до цього ставилася малеча – жодних ігор, розваг, веселощів. Іван Васильович разом з родиною і сам змушений був залишити рідну домівку та переїхати до нашого села. Тут допомагав у будівництві школи, тут виросли його діти й онуки.

Переглядів: 231 | Додав: Василь_Петрович
Всього коментарів: 0
avatar