person_outline
phone
Головна » 2014 » Лютий » 17 » 15.01.2014 року - 25-а річниця виведення військ з Афганістану
18:46
15.01.2014 року - 25-а річниця виведення військ з Афганістану

15 лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-а річниця виведення військ з Афганістану

/Files/images/Аф2.jpg15 лютого – День виведення радянських військ з Афганістану. Тому і в нашій школі 14 лютого окрім звичного свята Валентина відбулися заходи щодо вшанування цього дня. Двадцять п'ять років тому, останній солдат покинув землю цієї ісламської країни. Багатотисячні людські втрати, стали наслідком недалекоглядної загарбницької політики радянського керівництва.


Ухвалу про введення військ до Афганістану прийняло вузьке коло політиків радянської держави. Формальною причиною такого рішення стала ідея підтримки новоствореного комуністичного уряду в цій країні. Фактично ж, Афганістан був необхідний Радянському Союзу, як азійський плацдарм для протистояння США та країнам НАТО. Тому 25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ до Афганістану і їх боротьба з озброєною опозицією – моджахедами.


За десятилітній період жорстокої війни радянська армія виконувала чимало завдань: охороняла стратегічні об’єкти, вела спільні з урядовими військами бойові дії проти моджахедів, постачала зброю та припаси до країни.


Однак в кінці 88-го року, згідно з рішеннями міжнародних організацій щодо урегулювання напруженої ситуації в Афганістані, радянське керівництво прийняло рішення про виведення військ з мусульманської країни. Історики пояснюють чому президент Михайло Горбачов прийняв рішення вивести війська з Афганістану


/Files/images/Аф8.jpgСергій Добржанський, історик: «Це політика Горбачова, всі розуміли, що ні до чого доброго це не призведе. Великі фінансові затрати, сама криза у Радянському Союзі, нема вже тих фінансувань підтримати війська. Політика розрядки між Радянським Союзом і США і співробітництво Горбачова з Рейганом».


Людські втрати у цій неоголошеній війні вражаючи. Загинуло майже 15 тисяч солдат та офіцерів радянської армії. З них – понад 2 тисячі українських юнаків. Загарбницька політика владної верхівки Радянського Союзу не дала нічого, окрім непоправних втрат для матерів, дружин та дітей воїнів–афганців.

Переглядів: 268 | Додав: Сергей_Тодорчук
Всього коментарів: 0
avatar