person_outline
phone
Головна » 2013 » Липень » 8 » 08.07.2013 року - Курортний сезон набирає обертів
12:02
08.07.2013 року - Курортний сезон набирає обертів


Попри те, що останніми днями над Скадовськом дощило, потік відпочивальників і туристів без упину вливався у наше гостинне курортне місто. Наскільки Скадовськ популярний для відпочинку та оздоровлення, можна судити за кількістю автомобілів з номерами інших регіонів України та навіть зарубіжних країн, які припарковано біля готелів, будинків відпочинку та приватного житлового сектору з оголошеннями «Здаються кімнати». І не дивно, адже цього року Скадовщина, як ніколи, завчасно була готова до прийому гостей, у чому не останню роль зіграла підготовка до ІІІ Міжнародного туристичного форуму, який ще у травні успішно пройшов на теренах нашого району. І ось – результат на лице: дитячі оздоровчі заклади заповнені, є відпочиваючі і в пансіонатах та приватних будинках відпочинку, вистачає бажаючих оздоровитися на Скадовщині й для господарів міні-готелів та квартир (кімнат) за наймом. 

– Ситуація дещо гірша з пансіонатами, розрахованими на доросле населення, проте проблему ми вбачаємо у недопрацюванні самих власників та менеджерів, – зауважив міський голова Олександр Гавриш. Це, зокрема, стосується закладів, розташованих далеко від моря. Але сезон для них теж може бути вдалим, якщо, наприклад, зробити ставку на низькі ціни, підвіз до пляжу чи навіть до селища Лазурного, іншими словами, надавати такі собі заохочувальні бонуси. Як показує досвід, розташування на значній відстані від моря не є проблемою, адже місто невелике і за рахунок гарного сервісу та ціни люди обов’язково завітають навіть до найвіддаленіших готелів та будинків відпочинку. Усе це треба враховувати на етапі підготовки, щоб потім не дивуватися, чому люди їдуть не до вас, а «до сусідів». Ті, хто своєчасно потурбувався про належний рівень відпочинку, нестачі у відпочивальниках не відчувають. 

Дійсно, як каже прислів’я, риба шукає, де глибше, а людина де краще. Глибоким морем з прозорою водою та чистим піщаним дном ми приїжджих навряд чи здивуємо, зате й таких цілющих властивостей, як у нашій затоці, у світі можна порахувати на пальцях. Тож усім, хто прагне зміцнити здоров’я, набратися енергії та позитивних емоцій на цілий рік – точно до нас. 

– Місто ми розглядаємо як оздоровницю, в першу чергу, дитячу і розраховуємо на приїзд дітлахів з усієї України, країн СНД, близького та далекого зарубіжжя, які зможуть зміцнити тут своє здоров’я. Наші кліматичні умови сприяють лікуванню багатьох хронічних захворювань, хвороб дихальних шляхів, щитовидної залози, кісток та суглобів тощо. І вся інфраструктура, яка тут створена, призначена насамперед для лікування малечі. Але не можна забувати про другий аспект – відпочинок. Досить успішними досвідом для Скадовська є приїзд відпочивальників з найближчих регіонів (Херсонська, Миколаївська, Запорізька області тощо) у тури вихідного дня або на уікенд. У вихідні та свята на нетривалому відпочинку скадовчани можуть заробити не менше, ніж на гостях, які прибули надовго. 

Вигоду таких відвідувань місцеві відчули ще на травневі свята, коли місто буквально заполонили відпочивальники з Херсона і, відповідно, городяни мали непоганий дохід. До речі, готовими вже у травні були не лише оздоровчі заклади, а й практично всі заклади харчування та розваг. 

– Наші підприємці вже з 1 травня почали відкриватися, тому усі гості могли пересвідчитися, що в Скадовську оздоровчий та курортний сезон повноцінно розпочався раніше ніж зазвичай, – наголосив міський очільник. 

Стосовно того, жителі яких регіонів є найчастішими гостями Скадовська, Олександр Гавриш розповів, що традиційно Скадовськ відвідують жителі з середнім рівнем доходу із Західної України (Іванофранківщина, Хмельниччина, Тернопільщина), їх особливо приваблює наш сухий клімат: «Звичайно, постійними відвідувачами є й жителі Криворіжжя, які першими почали будувати у нас оздоровчі заклади і вже, так би мовити, второваними шляхами, рік за роком, їдуть сюди. Їм подобається той повний комплекс послуг, які сьогодні надають навіть у невеличких готелях та приватних будинках. Значним є і російський та білоруський контингент». 

Треба зауважити, що наше місто приваблює туристів не лише сонцем, морем та пляжами, а й багатьма об’єктами відпочинку та розваг, які в нас і були, і не так давно відкрилися. Не можна не згадати дельфінарій «Акварель», що вабить до міста величезну кількість дітей з батьками: 

– Справа не в тому, щоб кожного року відкривати нові парки атракціонів та розширювати індустрію розваг, а в тому, щоб ефективно використовувати наявні рекреаційні та розважальні ресурси. Такого об’єкта, як дельфінарій, цілком достатньо, щоб гідно заявити про нас як про місто-курорт державного значення. Згадаємо ще аквапарк «Акваторія», розташований у центрі міста на базі міських атракціонів. Це місце чудово підходить для дорослого населення, якому хочеться поплавати у «глибокій воді», тоді як для малечі наша мілка і тепла затока – саме те, що треба, – пояснює Олександр Васильович. 

На жаль, як зауважив голова міськради, останнім часом інвестиції на розбудову подібних споруд «не часті гості у нашому місті», це пояснюється частими змінами у законодавстві щодо виділення землі, оформлення документів на будівництво, введення об’єктів в експлуатацію тощо. Проте усе, що ми маємо зараз, успішно працює на гідний імідж та робить місто цікавим потенційним клієнтам, створює гарну рекламу Скадовська-курорту. 

Що стосується туристичного збору, який вже почали справляти з початком курортного сезону, то, за словами мера, ситуацію ускладнила реорганізація в податковій інспекції, яка відбувається зараз. Якщо минулого року у цей час до міського бюджету вже надійшло близько 60 тис. грн, то цьогоріч сума навіть не досягла 20 тис. грн. 

– Можливо у червні для туристичного збору трохи зарано, а от зараз, у розпал сезону, коли городяни почали стабільно заробляти, ми очікуємо, що податківці активізуються, а виручені кошти підуть на розвиток інфраструктури міста, – зауважив, підсумовуючи нашу розмову, Олександр Гавриш. 

Олександра Воротинцева.

Переглядів: 338 | Додав: Сергей_Геннадиевич
Всього коментарів: 0
avatar