person_outline
phone
Головна » 2013 » Жовтень » 1 » 01.10.2013 р.- 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні – ще й День ветерана
09:32
01.10.2013 р.- 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні – ще й День ветерана

Міжнародний день людей похилого віку проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН, відзначається в усьому світі 1 жовтня. Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких людей у світі нині – 269 мільйонів, майже кожна десята людина на Землі. За прогнозами, до 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе два мільярди осіб, повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я.
Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і зробили найбільший внесок у розгром гітлерівського фашизму. Цього не маємо забувати.
У цей день в нашому навчальному закладі проходили святкові урочистості присвячені Міжнародному дню людей похилого віку і Дню ветерана. Це концертна програма, вітання листівками та квітами. Поважними гостями свята були дідусі і бабусі, а також ветеран війни Шарий Василь Пилипович.

ФОТО СВЯТКУВАННЯПереглядів: 296 | Додав: Василь_Петрович
Всього коментарів: 0
avatar