person_outline
phone
Головна » Файли » Психологічна служба » Для колег

ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІАГНОСТИКИ
[ Викачати з сервера (15.6 Kb) ] 17.04.2015, 10:18

ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІАГНОСТИКИ

   За результатами психодіагностичних досліджень психолог зобов’язаний вести  відповідну документацію і статистичну звітність.

 Групові психодіагностичні дослідження плануються заздалегідь (річний, місячні плани роботи), можуть здійснюватися за запитом (тоді фіксуються в тижневому плані роботи закладу). В затвердженому керівником графіку роботи зазначається час (приблизний інтервал робочого часу) проведення діагностико-розвивальної (корекційної) роботи.

  За результатами діагностичної роботи складаються протоколи обстежень. Протокол ведеться вільно або за схемою (тести, інтерв’ю, стандартизовані спостереження, експериментальні методики). Це можуть бути анкети, бланки, де досліджуваний сам відмічає потрібні пункти. Протокол має містити – дату, П.І.Б., назви використаних методик, опис поведінки під час проведення дослідження, результати, робочі гіпотези, висновки.

  Висновки (психологічний діагноз) психолог фіксує в індивідуальних картках психолого-педагогічного діагностування. Обов’язково слід зазначити у картці: дату проведення, назву методики, стислий зміст результату, висновки та рекомендації. Картки заводяться на всіх дітей, починаючи з моменту вступу в заклад. Системний підхід до дитини забезпечують лонгитюдні дослідження – вивчення дитини протягом всього періоду навчання через певні проміжки часу.  Таким чином в одній картці фіксуються всі дані, отримані психологом, під час перебування дитини в закладі. Це дає можливість аналізувати не тільки сьогоднішній стан розвитку, але й динаміку розвитку дитини.

  Протоколи обстежень та картки є конфіденційною інформацією і надаються адміністрації лище з дозволу методиста міського методичного центру.

   Результати спостережень за учнями/дітьми записуються в журнал психологічного аналізу уроків (занять). В журнал психологічного аналізу уроків (занять) вноситься переважно інформація про хід уроку (заняття) та аналіз діяльності вчителя (вихователя), який здійснюється за вимогою адміністрації. Для систематизації інформації можє вестися журнал обліку спостережень, який не є обов’язковою документацією. Якщо спостереження мало на меті вивчення окремого учня/дитини, інформація про результати фіксується в індивідуальній картці.

За результатами групових обстежень складаються аналітичні довідки (далі подані методичні рекомендації щодо складання довідок).

   Всі основні види роботи фіксуються в журналі щоденного обліку роботи психолога.

   Дані про кількість обстежених дітей/груп дітей, та педагогів, батьків, а  також про кількість витраченого часу подається в кінці навчального року в статистичному звіті в міський методичний центр.  Згідно нормативів часу, на здійснення та оформлення групового психологічного чи соціально-психологічного дослідження відводиться 16,5 годин. Цей час включає саме обстеження класу, групи (дітей, батьків, педагогів), обробку результатів, оформлення висновків і рекомендацій. На проведення і оформлення індивідуального дослідження відводиться 6 годин.

  В кабінеті практичного психолога, соціального педагога зберігається каталог діагностичних методик, які періодично поновлюються. На початку навчального року психолог подає на затвердження експертної комісії міського методичного центру методик, якими планує користуватися у наступному навчальному році (які ще не проходили експертизу).

Алгоритм оформлення діагностики (!):

1) скласти протокол (під час роботи, якщо проводиться експеримент чи спостереження або незабаром, якщо потрібна кількісна обробка);

2) зробити короткий запис в журналі щоденного обліку роботи;

3) скласти аналітичну довідку (у разі групового дослідження);

4) зробити запис в індивідуальній картці учня/дитини.

 

(Джерело: Колесова Г. Психодіагностична робота практичного психолога. Здійснення та оформлення/ Г. Колесова // Психолог. – 2009. - № 44. – С. 3-9.)

Категорія: Для колег | Додав: Василь_Петрович
Переглядів: 602 | Завантажень: 19 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar