person_outline
phone
Головна » Файли » Накази » 2017-2018 навчальний рік

№82 Про запобігання правопорушень, злочинності, бездоглядності серед неповнолітніх у 2017/2018 навчальному році
[ Викачати з сервера (36.5 Kb) ] 04.06.2018, 10:21

НАКАЗ

01.06.2018                                                                                                                 № 82

Про запобігання правопорушень,

злочинності, бездоглядності

серед неповнолітніх

у 2017/2018 навчальному році

 

          У 2017/2018 навчальному році робота щодо профілактики правопорушень, злочинності, бездоглядності, проявів негативних явищ в учнівському середовищі була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Листа МОН України від 28.12.2016 № 1/9-680 «Щодо захисту дітей від усіх форм насильства, образ недбалого й жорстокого поводження»», наказу відділу освіти Скадовської районної державної адміністрації від 08.11.2017 року №287 «Про вивчення рівня роботи керівників закладів освіти району з попередження негативних проявів в учнівському середовищі», наказу відділу освіти Скадовської районної державної адміністрації від 18.12.2017 року № 322 «Про заходи щодо попередження насильства в учнівському середовищі».

                Відповідно до плану закладу освіти та з метою захисту прав здобувачів освіти від будь-яких проявів жорстокості та насильства питання профілактики злочинності  розглядалося на нараді при директорові, педагогічній раді та видані накази по школі.

Наради при директорові: протокол №2 від 07.09.2017 р. «Про контроль за роботою з дітьми пільгового контингенту», протокол №3 від 05.10.2017 р. «Про контроль за відвідуванням учнями занять», «Про контроль за роботою класних керівників з дітьми девіантної поведінки», протокол №7 від 04.11.2017 р. «Аналіз стану виховної роботи з попередження злочинності і правопорушень», протокол №8 від 06.12.2017 р. «Про роботу класних керівників з дітьми «групи ризику», протокол №10 від 20.04.2018 р. «Стан роботи щодо попередження правопорушень і злочинів серед дітей і підлітків», протокол №12 від 21.05.2018 р. «Звіт про роботу соціального педагога школи».

Педагогічні ради: протокол №2 від 01.11.2017 р. «Про роботу класних керівників щодо профілактики правопорушень, злочинності та алкоголізму», протокол №3 від 24.12.2017 р. «Аналіз виховної роботи за I семестр».

Аналіз роботи класних керівників  щодо профілактики правопорушень серед учнів школи був проведений на засіданні методичного об’єднання класних керівників 15.01.2018 року.

На загальношкільних батьківських зборах 04.09.2017 р. року та 24.04.2018 р. розглянуто питання  «Про стан роботи щодо профілактики правопорушень», «Насилля не метод виховання». Протягом січня-лютого згідно графіку класних керівників, соціальний педагог Гнатів В.П. та психолог Треніна Л.Є. проводили профілактичну роботу щодо подолання проявів насилля у сім’ї.

          Під постійним контролем адміністрації та класних керівників знаходиться відвідування закладу освіти здобувачами освіти. На виконання наказу по школі  ведення обліку відвідування здобувачами освіти навчальних занять призначено відповідального за ведення обліку відвідування Перкевич Л.М., педагога-організатора (наказ від 31.08.2017 № 144). Заступник директора з ВР Теленик Г.О. передає щоденно кількість здобувачів освіти та причини відсутності до відділу освіти у телефонному режимі до 9.00 год., заведено «Журнал контролю за відвідуванням учнями навчального закладу», проводиться аналіз стану відвідування учнями навчальних занять. Причини пропусків занять негайно з’ясовуються, підтримується постійний зв’язок з батьками. Забезпечується постійне виявлення підлітків, які ухиляються від занять, щодня аналізується стан відвідування здобувачами освіти закладу освіти.

Класними керівниками  проводиться профілактична робота з попередження негативних проявів серед учнів, а саме:

Виховні години: «Твоя безпека», «Запобігання правопорушенням і злочинам серед учнівської молоді», «Як не стати жертвою інтернет-насильства», «Крадіжка злочин чи кара», «Закон і право»

Відео-лекторії: «Твоя безпека у твоїх руках», «»Стосунки між однолітками», «Уміння обирати собі друзів».

Рейди:  «Відвідування учнями школи», «Ні! Палінню!».

Тренінги: «Мої права та обов’язки», «Крок до успіху»,  «Насилля в учнівському середовищі»

Лекторії: «Відповідальність за злочин», «Що я знаю про закони», «Відповідальність моїх батьків за мої вчинки», «Я обираю щасливе майбутнє», «Вчинки добрі і погані», «Я і закон» та ін. (1-11 класи).

            У закладі освіти працює Рада профілактики правопорушень, розроблено та затверджено план роботи Ради на 2017/2018 н.р. Засідання проводяться щомісячно, III тиждень, четвер.

Станом на 24.05.2018 року на внутрішньошкільному обліку  перебуває 3 учнів: Заміхора Богдан – учень 8 класу, Ніколайчук Владислав – учень 11 класу та Тунік Дмитро – учень 5 класу. Створені індивідуальні картки соціально-психологічного діагностування на кожного здобувача освіти. Соціальним педагогом закладу освіти постійно ведеться база даних  неповнолітніх, які залишилися без батьківського піклування, з метою своєчасного виявлення загрози їх життю та здоров’ю внаслідок протиправних дій дорослих.

Станом на 24.05.2018 року на обліку в навчальному закладі знаходиться  1 родина, яка опинились у складних життєвих обставинах.

            Практичним психологом та соціальним педагогом закладу освіти ведуться  індивідуальні бесіди з учнями, схильними до девіантної поведінки. Ними опрацьовується нормативно-правова база з питань профілактики злочинів серед неповнолітніх. Соціальним педагогом Гнатівим В.П. були проведені індивідуальні та групові бесіди, диспути, тренінги, заняття із здобувачами освіти та їх батьками  щодо профілактики та запобігання  правопорушень, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед підлітків. Психологом Треніною Л.Є. проведений тиждень «Стоп - насилля!», а саме: анкетування, опитування батьків «Відношення вчителів до дітей», заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу» (7-8 класи), тренінг «Ні - насиллю» (5-6 класи), рольова гра «Моє місце в групі» (1-4 класи), тренінг «Конструктивне вирішення конфліктів» для 9-11 класів.  У квітні місяці психолог провела тиждень «Запобігання торгівлі людьми»: засідання за круглим столом «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» (9-11 класи), виготовлення буклетів «Про боротьбу з торгівлею людьми» (5-8 класи), анкетування серед здобувачів освіти.

            ЗДВР Теленик Г.О. та вчителем права Бабенко В.В. проведений тиждень права: брейн-ринг «У світі права» (8-9 класи), вечір для старшокласників «Закон і ми», тематична лінійка «Права дитини» (1-11 класи), рольова гра судове засідання «Звинувачується Зелений Змій» (9-11 класи).        

          Проведено заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності:

1) проведено щоденний облік відвідування учнями навчальних занять, вивчені причини та вжиті дієві заходи щодо учнів, які допускають пропуски навчальних занять без поважних причин;

2) активізовано роботу щодо вивчення інтересів та захоплень дітей та підлітків, зокрема учнів девіантної поведінки, з метою охоплення  позашкільною освітою та  участі в роботі органів учнівського самоврядування, організації змістовного дозвілля у позаурочний та канікулярний час;

3) забезпечено виявлення та взяття на облік дітей, які вчиняють правопорушення , з метою запобігання негативним проявам серед дітей, у тому числі тютюнопалінню, пияцтву, наркоманії, дитячій бездоглядності і безпритульності;

4) організовано надання консультативної та інформаційної допомоги батькам, (опікунам), діти яких мають відхилення норм поведінки.

Заходи щодо запобігання поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму, з профілактики ВІЛ/СНІДу, спрямовані на пропаганду здорового способу життя :

1) проведено конкурс малюнків „Я хочу жити в якісному світі”;

2) класними керівниками проведено бесіди щодо профілактики ВІЛ/СНІДу та пропаганді здорового способу життя;

3) випуск пам’ятки „СНІД та наркоманія”, випуск тематичного буклету „Тобі варто це знати”;

4) конкурс творів щодо толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих „Пізнай, прийми і руку протягни”;

5) вчителями фізичної культури проведено спортивні змагання, естафети, День здоров’я.

       Органи учнівського самоврядування залучені до підготовки та проведення „круглих столів”, вікторин та тренінгів з питань протидії злочинним проявам, злочинам, що пов’язані із торгівлею людьми та злочинам проти суспільної моралі: круглий стіл „Мистецтво жити гідно”, інтерактивна вправа „Стіна думок” за темою „Чи турбують мене проблеми сучасності”.

Закладом освіти проводилася робота щодо виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, зокрема сімей, де було вчинено насильство над дітьми, де були виявлені прояви зневажливого ставлення до дитини та складні стосунки у родині. Адміністрації щомісячно приймала участь у Раді опіки і піклування при Шевченківській селищній раді, надавали довідки про відвідування та характеристики на дітей.

Але, поряд з цим виявлено такі недоліки:

Класний керівник Петрахаус О.М. не аналізує стан відвідування здобувачів освіти у 9 класі протягом II семестру, що впливає на низький рівень знань. Не на достатньому рівні проводить роз’яснювальну роботу з батьками, щодо відвідування здобувачів освіти закладу освіти.

Не відображено у планах виховної роботи класних керівників Бабенко О.В., Дудченко А.М. індивідуальну роботу з учнями, які стоять на внутрішкільному контролі. Не використовуються метод спостережень класних керівників та методики ранньої профілактики.

Виходячи із вищезазначеного,

 

НАКАЗУЮ:

1. Заступнику директора з виховної роботи Теленик Г.О.:

1.1.  У системі організації профілактично-виховної роботи забезпечити застосування нестандартних та індивідуальних форм роботи.

                                                                                                                     Протягом року

1.2. Забезпечити комплексний, системний підхід до процесу педагогічної профілактики, передбачивши спільну скоординовану роботу всіх ланок профілактичного процесу.

                                                                                                                     Постійно

1.3. Дотримуватися вимог законодавчих та нормативних документів  щодо запобігання дитячій злочинності, правопорушень, бездоглядності.

                                                                                                                     Постійно

1.4. Забезпечити організацію роботи педагогічного колективу навчального закладу щодо виконання Інструкції з обліку дітей шкільного віку (постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684), зокрема,  постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять та оперативне реагування на відсутність здобувачів освіти у ЗЗСО без поважних причин.

                                                                                          Протягом року

1.5. Своєчасно повідомляти відділ освіти про випадки насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми.

                                                                                         Протягом року    

2. Класним керівникам 1-11 класів:

    2.1.  Проаналізувати стан відвідування у класах. Розробити заходи з батьками на 2018-2019 н.р. «Про відповідальність батьків за виховання та навчання дітей».

                                                                                         До 15.08.2018 року

  2.2. Подавати до 01 числа кожного місяця аналіз стану відвідування здобувачів освіти закладу освіти заступнику директора з виховної роботи Теленик Г.О.

                                                                                      Протягом року

2.3.  Розробити план індивідуальної роботи з учнями, які стоять на внутрішкільному контролі.

2.4. Урізноманітнювати форми організації роботи з батьками щодо виконання ними своїх обов’язків по вихованню дітей. Проводити роботу щодо підвищення рівня педагогічної компетентності батьків з питань громадянського і морально-правового виховання дітей в сім’ї.

                                                                                     Протягом року

3. Соціальному педагогу Гнатіву В.П., практичному психологу Треніній Л.Є.:  

3.1. Спланувати та проводити систематичну роботу щодо правового виховання дітей, учнівської молоді. Особливу увагу приділяти підліткам «групи ризику».

                                                                                     Протягом року

3.2. Активізувати роботу, спрямовану на формування у дітей позитивної мотивації на дотримання принципів здорового способу життя як дієвого засобу протиправної поведінки підлітків, духовності, моральної культури, толерантної поведінки, уміння жити в громадянському суспільстві.

3.3.Забезпечувати індивідуальний підхід при плануванні психолого-педагогічної корекції здобувачів освіти «групи ризику».

                                                                            Протягом року

4. Педагогу – організатору Перкевич Л.М.:

4.1. Підтримувати діяльність органів учнівського самоврядування, сприяти організації діяльності учнів, спрямованої на духовний, інтелектуальний, фізичний розвиток учнів, самоствердження особистості та її соціалізації.

                                                                                    Протягом року

4.2. Використовувати у своїй роботі ефективний досвід виховної діяльності щодо запобігання негативним проявам в учнівському середовищі.

Постійно

5. Розмістити даний наказ на сайті школи та довести до відома відповідальних працівників школи.

6. Контроль за виконанням даного наказу  покласти на заступника директора з виховної- роботи Теленик Г.О.

 

Директор школи                                                        С.Г. Тодорчук

Категорія: 2017-2018 навчальний рік | Додав: Сергей_Тодорчук
Переглядів: 368 | Завантажень: 27 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar