person_outline
phone
Головна » Файли » Накази » 2017-2018 навчальний рік

№81 Про підсумки виховної роботи у 2017/2018 навчальному році
[ Викачати з сервера (44.7 Kb) ] 31.05.2018, 07:34

НАКАЗ

30.05.2018                                                                                                                            № 81

Про підсумки виховної роботи

у 2017/2018 навчальному році

            Виховна робота у Шевченківській ЗОШ І - III ступенів у 2017-2018 навчальному році була організована у відповідності до вимог Закону України «Про освіту», державних концепцій національного виховання, спрямована на виконання районної програми «Дитина-громадянин-патріот України», нормативних документів Міністерства освіти і науки України, програми «Основні орієнтири виховної роботи 1-12 класів України».

Головна мета виховної роботи у 2017/2018 навчальному році – формування громадянина — патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в здобувачів освітисвідомого ставлення до свого здоров’я, формування здорового способу життя.

            Для їх реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, районні та Всеукраїнські акції та заходи.

 Згідно з річним планом роботи Шевченківської ЗОШ I-III ступенів у 2017/2018 навчальному році педагогічний колектив працював над виховною проблемою: «Розвиток національно-патріотичного виховання в сучасному освітньому просторі».

Пріоритетними напрямками виховання у навчальному році є:

- національно-патріотичне виховання;

- робота з обдарованими учнями;

- розвиток творчої особистості;

- формування навичок здорового способу життя;

- робота з профілактики дитячого травматизму;

- робота з попередження правопорушень.

Реалізація завдань виховної роботи у 2017/2018 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями.

Виховна робота в школі має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість здійснювати плідну діяльність з реалізації основних завдань:    

Гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання.

Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу.

Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.

Розвиток учнівського самоврядування.

Протягом року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директорі, на засіданнях педагогічної ради.

З метою надання методичної допомоги класним керівникам протягом навчального року проводились наради та консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в класних колективах. Практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор, класні керівники брали участь в районних з питань виховання. З метою досягнення більшої ефективності виховної роботи класні керівники працювали сумісно зі шкільним психологом, проводячи тестування, діагностику, вивчаючи індивідуальні особливості учнів, проводили роботу над складанням «Карт індивідуального психологічного розвитку учнів».

Виховні заходи, що проводились класними керівниками, педагогом-організатором, заступником з виховної роботи, бібліотекарем протягом 2017/2018 навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності школярів.

Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання здобувачів освіти.

Упродовж 2017/2018 навчального  року організовано проведення ряду позашкільних занять та заходів із здобувачими освіти. Відповідно до «Основних орієнтирів виховання здобувачів освіти1-11-х класів  загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ Міністерства  освіти і науки, молоді та спорту України від  31.10.2011 №1243), основним завданням напрямку «Ціннісне ставлення до себе» є забезпечення повноцінного розвитку здобувачів освіти, охорони та зміцнення їх здоров'я, утвердження здорового способу життя, розвиток учнівського самоврядування. У класних журналах ведеться сторінка бесід із учнями з циклу «Я обираю здоровий спосіб життя». Проводилися бесіди, лекції із залученням відповідних фахівців (медичної сестри, психолога, соціального педагога). Проводилися індивідуальні бесіди з батьками та учнями.

    Станом на вересень 2017 року в школі організовано діяльність гуртків: 1 шкільний гурток «Пізнай свій край» (керівник Петрахаус О.М.), гуртка від ЦДЮТ Народної творчості (керівник Дегтярь О.С.) та Дитячо-юнацької спортивної школи Скадовського району. Таким чином усі бажаючі учні школи були охоплені гуртковою роботою.

Питання щодо збереження життя та здоров'я здобувачів освіти, пропаганди здорового способу життя, відповідальності батьків за виховання дітей, попередження насильства у родині, оздоровлення здобувачів освітисистематично розглядалися на засіданнях МО класних керівників, на педагогічних радах,  на  нарадах при директорові, на  загальношкільних та класних батьківських зборах.

Найбільш вагомими заходами цього напрямку були:

 «Олімпійський тиждень» (вересень 2017);

комбіновані естафети «Веселі старти» (вересень 2017);

змагання з футболу «Шкіряний м’яч» (жовтень 2017);

спортивне свято «Здорове оточення – дітям» (квітень 2018);

години спілкування «Що маю знати, щоб зберегти своє здоров'я», «Здоров’я – головне багатство», «Подбай про своє здоров'я сам» (грудень 2017).

Одним із важливих напрямків виховної роботи є родинно-сімейне виховання. Основними завданнями напрямку «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей» було формування моральної особистості (доброти, взаєморозуміння, милосердя, толерантності, культури спілкування), різнобічних духовних потреб та інтересів; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу. З метою пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, формування культури сімейних стосунків, підвищення відповідальності  батьків за виховання дітей, проводяться різноманітні зустрічі, бесіди щодо популяризації  сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров`я.

У цьому напрямку протягом навчального року було проведено:

- години спілкування «Будьмо милосер­дними» до Міжнародного Дня людей похи­лого віку (01.10.2017);

- Флешмоб «Ми за мир в усьому світі» (1-4 класи), «Щастя і мир на планеті потрібні всім» (5-11 класи) (21.09.2017);

- Тематична лінійка до Міжнародного дня прав людини  «Школа прав дитини», круглі столи «Діти: злочин і кара», «Основи правосвідомості особистості» (10.12.2017);

- години спілкування «Світ людських почуттів», конкурс «Валентин та Валентина школи – 2018», «Цей прекрасний дар кохання» (14.02.2018);

- Родинні свята до Дня матері та Всесвітнього Дня сім’ї: «Шануй батька і неньку»; «Родина, родина: від батька до сина»; «Мій родовід»;  «Захоплення моєї родини»;  концертна програма «Сім’я – ключ до щастя» (15.05.2017);

Завдання напрямку «Ціннісне ставлення до природи, до праці» - формування почуття єдності з природою, свідомого ставлення та любові до неї, виховання господаря. Найбільш цікавими заходами цього напрямку були:

- свято «Хліб – усьому голова» (жовтень 2017);

- «Свято врожаю» (жовтень 2017);

- години спілкування «Екологічна стежка», «Природа – людині, людина — природі», «Бережіть рідну природу», «Жити в злагоді з природою» (06.11-14.11.2017);

акції «Турбота про птахів», «Первоцвіт» (грудень 2017-квітень 2018);

Квест  до Всесвітнього дня довкілля «Збережемо красу природи», благоустрій шкільної території «Будь природі другом».(17.04-20.04.2018);

Формування у здобувачів освіти різнобічних потреб самореалізації творчого потенціалу в різних сферах діяльності й спілкуванні, розвиток дитячих обдарувань через систему позаурочних форм роботи та ефективну взаємодію сім’ї та школи є основним завданням напрямку «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва». Найбільш значущими заходами цього напрямку стали:

- конкурс малюнків, плакатів «Здоров’я очима дітей» (жовтень 2017);

- конкурс «Різдвяна листівка» (грудень 2017);

- конкурс «Букет - замість ялинки» (грудень 2017);

- виставка малюнків «Природа очима дітей» (квітень 2018);

- загальношкільна виховна година «Космос: далеко чи поруч?» (квітень 2018);

- виставка стіннівок,  присвячених трагедії на ЧАЕС (квітень 2018);

- конкурс малюнків на асфальті до Дня захисту дітей (24.05.2018).

З метою залучення здобувачів освіти до культурних цінностей українського народу протягом навчального року було організовано відвідування учнями музеїв,  а також ряд різноманітних екскурсій та культпоходів:

- Скадовський краєзнавчий музей;

- Херсонський обласний  краєзнавчий та природничий музеї;

- Херсонський завод «Данон»:

- Херсонський обласний планетарій.

Реалізацію напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» було спрямовано на залучення здобувачів освіти до активної соціально-громадянської діяльності; формування правової культури, почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей.

Протягом 2017/2018 навчального  року здобувачі освіти взяли участь у заходах:

- до Дня Захисника України (13.10.2017);

- до Дня Свободи (20.11.2017);

- до Дня пам'яті жертв голодоморів (28.11.2017);

- до Дня Збройних Сил України (06.12.2017);

- до Дня Соборності України (22.01.2018);

- до Дня пам'яті та примирення (08.05.2018).

Протягом навчального року в ЗЗСО були проведені  батьківські збори, під час яких розглядалися питання організації дозвілля дітей, запобігання вживання дітьми алкогольних, наркотичних речовин, правопорушень.

Важливою складовою системи виховної роботи закладу є розвиток учнівського самоврядування. У школі діє організація учнівського самоврядування «Учнівська республіка» та дитяче об’єднання «Козачата».

За ініціативи організації учнівського самоврядування «Учнівська республіка», при підтримці адміністрації були проведені  заходи:

участь у благодійному ярмарку "Будьмо милосердними разом»" (жовтень 2017);

участь у районному фестивалі дитячої творчості "Таврійський барво грай»" (березень 2018);

трудовий десант "Зробимо шкільне подвір'я чистим" (жовтень 2017);

акція “Збирай кришки на протези для воїнів” (листопад 2017 — травень 2018);

акція «Маскувальна сітка» (листопад 2017 – травень 2018)

акція “Солодощі для солдата” (прикордонникам м.Скадовськ) (жовтень 2017);

виставка дитячих малюнків “Ми за мир у всьому світі” (грудень 2017);

флешмоб до Дня Соборності України (січень 2018);

флешмоб “Ми — Україна” (лютий 2018);

благодійна акція “Від серця до серця” (лютий 2018).

Отже, робота органу учнівського самоврядування знаходиться на достатньому рівні, але потребує постійного удосконалення та залучення якомога більшої частини учнівської молоді. Саме цей аспект є визначальним при плануванні діяльності організації на наступний рік.

У закладі освіти проводились традиційні виховні заходи:

Свято «День знань» (1-11 кл.)

Концерт до Дня вчителя (1-11 кл.)

Вечір для старшокласників “Посвята в старшокласники” (8-11 кл.)

Новорічні ранки  (1-4 кл.)

Свято осені (3 кл.)

В гостях у новорічної казки (5-8 кл.)

Новорічна казка на новий лад (9-11 кл.)

Свято “Святого Миколая” (5кл.)

Вечір відпочинку «День святого Валентина» (8-11 кл.)

Святковий концерт на День сімї  (1-11кл.)

Виховний захід «Голодомор 1932-1933 років» (8 кл.)

Свято Букваря (1кл.)

Виховний захід «Дзвони Чорнобиля» (6 кл.)

 Свято «Наші обереги» (2 кл.)

Свято «Прощавай,  початкова школо!» (4 кл.)

Свято Останнього дзвоника (1-11кл.)

 Шевченківські дні:

урок-подорож «Перехрестя долі Кобзаря…»;

літературна вікторина за біографією Т.Г.Шевченка;

конкурс виразного читання поезії Т.Г.Шевченка до  дня народження Кобзаря;

виставка стіннівок до дня народження Т.Г.Шевченка.

    конкурс дитячих малюнків «Хай буде мир на всій Землі»;

уроки мужності «Збережемо пам'ять про подвиг»;

участь в акції «Стрічка миру»;

урочиста лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення: «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

Про фізичне здоров’я дбають наші вчителя фізичної культури Кондратюк М.І. та Петрахаус О.М. беруть активну участь у районних змаганнях:  з футболу «Шкіряний м’яч», волейболу, настільного тенісу, пляжного волейболу, «Козацький гарт», «Олімпійське лелеченя». Районні змагання з легкої атлетики пройшли на високому рівні і здобувачі освіти отримали такі результати:

Гриб М. 1 місце

Кольцов В. 2 місце

Коваленко В. 2 місце

Мороз І. 2 місце

Бугаєнко О. 3 місце

Шевченко К. 3 місце

Грохольський А. та Кольцов В. вибороли у районних змаганнях з пляжного волейболу 3 місце.

Збірна команди 8-9 класів взяли активну участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Районний етап обласного конкурсу «Таврійський барво грай» пройшов на достатньому рівні у с.Широке де наші дівчатка а саме: Мороз Ірина, Швороб А., Тодорчук Єлизавета, Сокол Анастасія, Захарчук Крістіна і Марія, Коваленко Аліна, Бугаєнко Ольга показали свої таланти.

У районному етапі «Букет замість ялинки» посіли 3 місце учні 1 класу на чолі з Меркотан І.П. та Тофан Альбіна учениця 3 класу - номінації різдвяна композиція. Та 2 місце учні 6 класу класний керівник Кравець Т.Л. - номінації новорічний подарунок.

         Здобувачі освіти 6,8 класів виступили у районному фестивалі Дружин юних пожежників та посіли I місце (керівник Теленик Г.О.).

Вчителі школи та здобувачі освіти Теленик Г.О.,Мороз І., Тодорчук Є., Коваленко А., Сінгаєвська Л. взяли активну участь у V Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей «Василеві передзвони» в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Нова українська школа – діалог з В.О. Сухомлинським».  Була представлена до уваги глядачів інсталяція «Хай я буду вашою, бабусю…» (у якій були задіяні Гуда І.М., Перкевич Л.М., Коваленко А. та Сінгаєвська Л.) та продемонстровані ілюстрації до даного твору підготовлені вчителем образотворчого мистецтва  Коптілєц А.В.

Протягом року проводився облік відвідування учнями навчальних занять. Відомості про відсутніх здобувачів освіти та причину їх відсутності записувалися у журнал обліку відвідування закладу освіти. Причини відсутності підтверджувалися медичними довідками та іншими документами.

Однією зі складних проблем сучасної школи є наявність правопорушень серед дітей та підлітків. Тому в школі створено систему профілактичної роботи:

здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи (ведеться облік в спеціальному журналі);

розроблено правила для учнів;

проводяться бесіди з правової тематики;

проводяться тижні правових знань;

у школі створена рада з профілактики правопорушень, яка збирається 4 рази на рік; на своїх засіданнях  вона розглядає питання роботи з учнями, схильними до правопорушень, залучає спеціалістів для консультацій батьків, педагогів, розглядає випадки порушення дисципліни в школі, сім’ї;

учні охоплені постійними і тимчасовими дорученнями;

проводиться систематична індивідуальна робота з дітьми.

У грудні 2017 року проводився тиждень правових знань, на якій проходили наступні заходи:

випуск газети «За здоровий спосіб життя»;

проведення виховних годин «Мої  права та  обов’язки», «Підліток і закон»;

участь у конкурсі малюнків «Я обираю здоровий спосіб життя»;

 проведений тренінг «Ні - насильству»;

лекція «Торгівля людьми»;

тематична лінійка «Права дитини».

     Психологічною службою школи соціальним педагогом Гнатівим В.П. та психологом Треніною Л.Є проведені із здобувачами освіти 5-11 класів заняття з елементами тренінгу «Стоп насилля!», «Дитина дзеркало сім’ї», «Добро і зло», «Ефективна взаємодія», на подолання конфліктів в учнівському середовищі. Для 1-4 класів представленні відеоролики повчального характеру та ведуться заняття на згуртованість шкільного колективу. Ведеться тісна співпраці із класними керівниками, проводились діагностики та індивідуальні консультації. У січні-лютому пройшли цикли батьківських зборів про попередження насилля у сім’ї, батькам надано рекомендації.  Медичною сестрою Межинською В.С. проводяться лекції про захворювання на туберкульоз, педикульоз ведеться роз’яснювальна робота з батьками.

            Активними учасниками у благодійних акціях стали такі класи: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 11.

Але не можна не відзначити й деякі недоліки, які були присутні у виховній роботі у даному періоді.

Недостатньо результативною була робота з профілактики запізнень здобувачів освіти на навчальні заняття, відвідування ними закладу освіти (відсутній аналіз відвідування). Це свідчить про недостатню роботу класних керівників з цього напряму роботи. Не відображена діагностична та профілактична робота класів в цілому. Більшість виховних годин проводяться у формі бесіди, що не дає ефективності як активна форма проведення. Потребує подальшого розвитку робота зі шкільного самоврядування; недостатньо ведеться робота зі створення бази методичних матеріалів, розроблених класними керівниками.

Виходячи з вище викладеного,

НАКАЗУЮ:

1. Виховну роботу Шевченківської ЗОШ I-III ступенів у 2017/2018 навчальному році  вважати задовільною.

2. Відзначити добру роботу класних керівників Меркотан І.П., Більської Г.М., Гуди І.М., Кравець Т.Л., Швороб Н.В., Коптілєц А.В., Дудченко А.М. у виховній діяльності школярів.

3. Заступнику директора з виховної роботи школи Теленик Г.О.

3.1 Спланувати виховну роботу закладу освіти на 2018 – 2019 навчальний рік.

До 10.06.2018 року

3.2. Надавати методичні рекомендації з організації  виховної роботи.

За потребою

3.3. Підготувати матеріали до ділової гри «Вибори президента Учнівської республіки»

До 20.08.2018 року

4. Педагогу-організатору Перкевич Л.М.:

4.1.Спланувати роботу дитячого об’єднання «Козачата»

До 10.06.2018 року

4.2. Спланувати роботу міністерств учнівського самоврядування «Учнівська республіка».

До 20.08.2018 року

5. Класним керівникам 1-11-х класів:

 5.1. Впроваджувати активні форми роботи при плануванні  виховної роботи на 2018/2019 навчальний рік із здобувачами освіти в своїх колективах.

10.08.2018 року

5.2. Посилити роботу щодо попередження негативних проявів в учнівському колективі та особливу увагу приділити учням «групи ризику», продовжити ведення щоденників спостережень, планування індивідуальної роботи з такими учнями.

Протягом 2018-2019 н.р.

  5.3. Здійснювати творчий підхід до організації самоврядування у класних колективах, урізноманітнити форми виховної діяльності, підбираючи такі, які викликали б зацікавленість учнів, їх відповідальність за результати своєї праці.

                                                                              Протягом 2018-2019 н.р.

5.4. Посилити роботу з питань профілактики травматизму та правопорушень.

Протягом 2018-2018 н.р.

     5.5. Один раз на семестр проводити відкритий виховний захід, одну відкриту виховну годину.

6. Узагальнювати та поширювати на рівні МО класних керівників ефективний передовий досвід кращих класних керівників 1-11 класів із впровадження інноваційних технологій у виховний процес.

Протягом 2018-2019 н.р.

7. Вчителю фізичної культури Петрахаусу О.М. посилити роботу з попередження дитячого травматизму.

Протягом 2018-2019 н.р.

8. Психологічній службі школи, удосконалити подальше впровадження системи психологічної діагностики виховного процесу у класах, продовжити роботу з батьками, учнями, класними керівниками згідно виховного плану школи та індивідуального плану роботи соціального педагога та психолога.

Протягом 2018-2019 н.р.

    9. Розмістити даний наказ на сайті школи та довести до відома відповідних працівників школи. 

    10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

                                           Директор школи                                                        Тодорчук С.Г.

 

Категорія: 2017-2018 навчальний рік | Додав: Сергей_Тодорчук
Переглядів: 547 | Завантажень: 65 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar