person_outline
phone
Головна » Файли » Накази » 2017-2018 навчальний рік

№66 Про  стан викладання предмету «Основи здоров’я»
[ Викачати з сервера (34.3 Kb) ] 21.05.2018, 11:40

Н А К А З

14.05.2018                                                                                                                            №66

 

Про  стан викладання предмету

«Основи здоров’я»

 

Відповідно до річного плану роботи школи на 2017/2018 н.р., з метою вивчення якості викладання предмету «Основи здоров’я» протягом квітня - травня 2018 року заступник директора з НВР Поленок О.В. вивчала стан викладання предмету «Основи здоров’я».

Мета контролю: вивчити стан викладання, дотримання державних вимог щодо змісту, обсягу навчальних програм та рівня обізнаності учнів з навчального предмета «Основи здоров’я».

У ході перевірки відвідано й проаналізовано уроки вчителя основ здоров’я Коптілєц А.В. у 5-9 класах. Відповідно до мети контролю аналізувалася така документація: календарні плани, поурочне планування вчителя, класні журнали 5-9 класів, учнівські зошити з основ здоров’я, методичне та дидактичне забезпечення викладання предмета.

Дані про вчителя, який викладає основи здоров’я в 2017/2018 н.р.

Учитель працює за фахом.

Уроки основ здоров’я проводяться згідно з календарним та поурочним плануванням. До занять учитель готується. Матеріали уроків відповідають вимогам навчальних програм, викладаються в чіткій логічній послідовності, вчитель  використовує ІКТ (власний ноутбук).

Вивчення показало, що  Коптілєц А.В.  працює за чинною навчальною програмою та за підручниками, рекомендованими Міністерством  освіти і науки. Календарно-тематичні   плани   вчителя   складені  згідно з державними  навчальними  планами і програмами з  урахуванням методичних рекомендацій у 2017/2018 н.р., в якому зроблено чіткий поділ на теми, враховано всі передбачені програмою практичні роботи, визначено форми проведення тематичного оцінювання. Поурочні плани визначають окремі етапи уроку та заплановані завдання, що  відображають  роботу вчителя на уроках.

Під час вивчення системи роботи Анастасії Віорелівни встановлено, що вона обізнана із сучасними вимогами до проведення уроків, знає вимоги навчальної програми з основ здоров’я, ознайомлена з методичними посібниками з предмету та критеріями оцінювання навчальних досягнень.

Вивчення поурочних планів показує, що вчитель основ здоров’я  готується до уроків та проводить їх на  достатньому рівні. Зміст своєї роботи вчитель спрямовує на підготовку дитини до свідомого осмислення її поведінки в найрізноманітніших ситуаціях та у повсякденному житті, формування вмінь орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, оцінювати їх та знаходити безпечний вихід.

Основні завдання, які ставить перед собою вчитель:

- формування в здобувачів освіти знань про здоров’я, здоровий спосіб життя, безпечну поведінку, взаємозв’язок організму людини із природним, техногенним і соціальним оточенням;

- розвиток в здобувачів освіти мотивації дбайливого ставлення до власного здоров’я, удосконалення фізичних, соціальних, психічних і духовних його чинників;

- виховання в учнів здобувачів освіти потреби у здоров’ї, що є важливою життєвою цінністю, свідомого прагнення до ведення здорового способу життя;

- розвиток умінь самостійно приймати рішення щодо власних вчинків.

Уроки основ здоров’я проводяться переважно у кабінеті,  який не обладнаний технічними засобами навчання,  стендів з безпеки життєдіяльності немає.

Учитель будує урок так, щоб здобувач освіти був активним учасником уроку на всіх його етапах, щоб панувала атмосфера доброзичливості у спілкуванні. При оцінюванні знань вчитель враховує активність, самостійність мислення, вміння робити висновки під час дискусій.

 Спостереження за роботою дітей на уроках, співбесіди, проведені з ними доводять, що у більшої частини школярів сформовані навички здорового способу життя, догляду за тілом, попередження найпоширеніших інфекційних захворювань, травматизму, нещасних випадків, запобігання захворюванням.

Аналіз перевірки показав, що здобувачі освіти володіють знаннями про здоров’я та знають принципи здорового способу життя, мають навички виживання в екстримальних ситуаціях, володіють інформацією про те, як уникнути захворюваності в різні періоди життя, як уникнути нещасних випадків, поводити себе вдома, на вулиці, в колективі та т.п.

Під час перевірки вивчалися та аналізувалися навчальні досягнення учнів з предмету «Основи здоров’я».

Результати оцінювання навчальних досягнень учнів подано в таблиці:

Загалом серед дітей 5-9-х класів високий рівень знань мають 44 % учнів, достатній рівень – 41 %, середній – 15%.  Початкового рівня знань з основ здоров’я в здобувачів освіти закладу немає.

Перевірка класних журналів показала, що учитель предмета «Основи здоров’я» виконує навчальну програму, оформлення сторінок здійснюється у відповідності до інструкції щодо оформлення в класному журналі результатів навчальних досягнень.

Поряд з цим спостерігаються такі недоліки: при проведенні уроків переважають фронтальні форми опитування, під час оцінювання  вчитель не завжди коментує виставлений бал.

Враховуючи вищесказане,

НАКАЗУЮ:

1. Вважати рівень стану викладання предмета «Основи здоровя» в закладі достатнім.

2. Опрацювати довідку на засіданні шкільного методичного об’єднання учителів природничо – математичного циклу.                                                         До 31.05.2018

3. Учителю предмета «Основи здоров’я» Коптілєц А.В.:

3.1. Продовжити роботу щодо програмного, методичного та інформаційного забезпечення навчального процесу з основ здоров’я.

3.2. Урізноманітнити форми опитування школярів на уроках;

3.3. Стимулювати підвищення мотивації навчання шляхом удосконалення системи оцінювання, враховуючи її виховну функцію.

3.4. Використовувати на уроках диференційовані індивідуальні завдання.

                                                                                       Постійно

4. Розмістити даний наказ на сайті школи та довести до відома відповідних працівників.                                                                                    

5. Контроль за виконання наказу покласти на ЗДНВР Поленок О.В.

 

Директор школи                                                                                       С.Г. Тодорчук

 

З наказом ознайомлені:

 

Категорія: 2017-2018 навчальний рік | Додав: Сергей_Тодорчук
Переглядів: 454 | Завантажень: 60 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar