person_outline
phone

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
ПІД ЧАС ЧЕРГУВАННЯ В НАВЧАЛЬНИХ МАЙСТЕРНЯХ

Загальні положення

 До чергування по шкільній майстерні допускаються особи, що не мають медичних протипоказань та пройшли інструктажі з охорони праці.
 Черговий зобов'язаний:
 виконувати правила внутрішнього розпорядку;
 виконувати лише ту роботу, з якої отримав інструктаж і до якої допущений; не допускати в шкільні майстерні сторонніх осіб;
 з'являтися у майстерні за 10 хвилин до початку уроків;
 доповідати вчителю про стан справ у класі;
 стежити за збереженням шкільного майна: парт, верстаків, столів, верстатів, стільців.
 Чергові по шкільній майстерні повинні стежити за порядком і дисципліною учнів, вимагати від них виконання правил внутрішнього трудового розпорядку.
Вимоги безпеки до початку роботи

2.1. Чергові по шкільній майстерні обходять місця учнів, перевіряють, чи все відповідає загальному обліку та справності робочих пристосувань, токарних верстатів. Якщо виявлено якісь недоліки, чергові зобов'язані попередити про це вчителя.
 Чергові видають учням, за вказівкою вчителя, інструменти згідно нумерації робочих місць, незавершені роботи, технічну документацію.
 Перед початком роботи на токарних верстатах перевіряють наявність і надійність кріплення захисних засобів і з'єднання захисного заземлення.
Вимоги безпеки під час виконання робіт

 Чергові учні слідкують за порядком в шкільній майстерні, не дозволяють бігати по майстерні, щоб запобігти можливих травм, слідкують і забезпечують організований вихід учнів на перерву.
 Допомагають вчителеві роздавати (збирати) роздатковий матеріал, заготовки.
 Чергові слідкують за бережливим відношенням товаришів дошкільного майна.
3.4. Чергові слідкують за безпечною роботою учнів.
Вимоги безпеки після закінчення роботи

 По закінченні роботи чергові збирають в учнів інструменти, перевіряючи їх справність (по зовнішньому вигляду), незавершені роботи, технічну документацію.
 Приймають від учнів робочі місця, перевіряючи чистоту, наявність і правильність укладки інструментів в планшети чи пенали.
 Після прибирання робочих місць учнями чергові прибирають приміщення  майстерні:  обережно збирають сміття,  витирають пил ганчіркою з підвіконь і полиць, ретельно витирають класну дошку.
 Провітрюють приміщення і доповідають про виконання робіт вчителю.
Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 У випадку аварії або ситуації, яка може привести до аварії, нещасного випадку, робота припиняється, чергові забезпечують огородження небезпечної зони, повідомляють про небезпеку.
 До ліквідації аварії самостійно чергові не приступають.
 При нещасних випадках потрібно надати першу допомогу (долікарську) потерпілому і вжити заходів по наданню йому медичної допомоги.