person_outline
phone
Інструкція
ОТРУЄННЯ
Отруснмя - це захворювання, яке викликано впливом на організм отрут різного походження Отруєння можуть бути гострими та хронічними, лікарськими та харчовими, хімічними та рослинними, та інші.
.1. Отруєння ртуттю
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення констатує що останнім часом почастішали випадки забруднення ртуттю помешкань, навчально-вмховних закладів. Тому необхідно мати деякий запас знань про цей рідкий метал.
Ртуть - це єдиний метал, рідкий при звичайній температурі. Металева ртуть має дуже широке застосування. Вона використовується для наповнення різних фізичних приладів -Барометри, термометри та імш Пари ртуті дуже отруйні та можуть викликати важкі отруєння. Для цього достатньо навіть мізерної кількості парів, які утворюються при звичайній температурі. Тому при всіх роботах з ртуттю треба як спід слідкувати за тим, щоб не пролити й на підлогу.
Які ж причини можуть привести до отруєння ртутними парами? До цього може призвести розлита ртуть (розбилася склянка із ртуттю, розбився термометр, навмисне розпита ртуть у приміщеннях та інше).
Ваші дй якшо таке сталося:
• забезпечити негайну евакуацію людей із забруднених приміщень;
• ізолювати забруднені приміщення від решти;
• організувати провітрювання забруднених приміщень,
• повідомити про випадок органи місцевого санітарного контролю і    викликати спеціалізовану бригаду оперативно-рятувальної служби для проведення комплексу робіт із збирання ртуті;
• винести із забруднених приміщень предмети, виготовлені із матеріалів, здатних вбирати в себе пари ртуті: папір, нефарбоване дерево, пористий пластик і гуму. тканину, гіпс, шкіру та інші:
• по можливості організувати збір ртуті механічним способом та зберігати її у безпечному місці до прибуття спеціалізованої бригади ОРС, які виконують демеркурізацію приміщень.
Ознаки отруєння:
Людина, яка вдихнула пари ртуті почуває біль у шлунку, опіки на слизистих оболонках. блюаоту, металевий присмак у роп, головний біль, кровотечі з ясен, слабкість - треба негайно викликати швидку допомогу - 03, промити шлунок водою з активізованим вуглем, лити молоко, курячі білки, омити слизисті оболонки марганцівкою.
Слід знати та запам'ятати, що неможна залишати необробленим приміщення, де розпита ртуть.
2. Отруєння комахами
Отруєння може відбутися від укусу шкідливих комах - скорпіона, каракурти, бджіл, ос та інші. їх укуси не приводять до смерті, але вони небезпечні для інших людей, що мають алергію на отруту комахи, яка вкусила
Загальну слабкість, головний біль, запаморочення, озноб, задишка, неспокійний стан змінюється в'ялістю, значне потовиділення, слиз із носа і сльозотеча, сердечна біль підвищення температури (до 38 град.) - викликає укус скорпіона.
Відчутну м'язеву слабкість, порушення координації рухів, сильний біль в кінцівках, поперечці й животі, може з'явитися набряк повік, озноб при підвищеній (до 39 град.) температурі, значне потовиділення, підвищення тиску, іноді постраждалий не може рухатись й стояти на ногах - викликає укус каракурти.
Сильний набряк обличчя, іноді всього тіла, задушливість, втрата свідомості, блювання викликає укус бджоли чи оси.
При таких ознаках необхідно негайно викликати швидку допомогу.
3. Харчові отруєння
Велику небезпеку для людей становлять харчові отруєння.
Забруднені або неправильно оброблені м'ясо, птиця, риба є найпоширенішим джерелом харчових отруєнь.
Сальмонела - одна з найбільш поширених бактерій, що викликає харчові отруєння. При вживанні несвіжих картопляних, рибних салатів, яєць виникає сальмонела.
Потенційно смертельний тил харчового отруєння паличка бутулізма може викликати масові харчові отруєння.
Побоюйтесь недоброякісних ковбасних виробів, зіпсованих консервів, м'ясних продуктів.
В м'ясі знаходиться отрута - ботулотоксин. При цьому отруєнні (через 12-30 годин) з'являється блювота, понос, головний біль, роздвоєні видіння, біль в горлі, параліч кінцівок, послаблення серцевої діяльності і паралічу дихального центру, що викликає смерть. Якщо Ви відчули такі симптоми, допоможіть своєму здоров'ю:
викличте швидку допомогу;
негайно промийте шлунок;
викличте блювоту;
після промивання шлунку дати активоване вугілля.
4. Отруєння грибами
Тихою грибною охотою займаються сотні тисяч людей. Однак, ступаючи на "грибну" тропу, невсидюче плем'я грибників повинно завжди пам'ятати головне правило: "Всякий гриб в руки беруть, але не всякий у кузовок кладуть".
Підступність лісних дарів може бути загрозою людині' красень мухомор, бліда поганка та інші неїстівні гриби Але серед їстівних грибів е смертельно отруйні гриби. Вони -наслідок Чорнобильської катастрофи.
В останні роки внаслідок надзвичайного забруднення навколишнього середовища та інших факторів деякі їстівні гриби бувають смертельно-отруйними (рядовка, печериця та ін.) особливо коли їх збирати у посадках, на свалках. поблизу автодоріг, залізничних шляхів, промислових підприємств.
Деякі їстівні гриби мають неїстівних подвійників. Дуже небезпечні подвійники печериць, оп'ят. Навіть, у підберезовиків та білих е небезпечні подвійники.
У давнину слово "гриб" було синонімом слова "смерть". Історія свідчить про жертви грибних отруєнь: Еврипід - творець давньогрецьких трагедій, Аній Северин - старший тілоохоронець імператора Нерона (1 ст.н.е.), імператор Клавдій, римський папа КлиментУН. Цей список можна продовжувати
Страшна статистика!
При отруєнні грибами виникає нудота, блювання, судороги, втрата свідомості-Потерпілому необхідно дати блювотні та проносні засоби, зігріти ноги, живіт і якнайшвидше відправити до лікарні.
Запам'ятайте:
не збирайте трухлявих, червивих грибів:
не кладіть у кошик незнайомі та сумнівні гриби;
не збирайте гриби при дорозі;
не їжте гриби сирими;
не купуйте гриби на ринках.
Отже отруєння грибами буває з різних причин від вживання отруєних грибів до неправильного приготування умовно їстівних. Тому будьте дуже обережні збираючи та вживаючи гриби.
5. Лікарське отруєння
Одним із різновидів отруєнь є отруєння ліками.
Дуже часто діти не розуміючи, яку шкоду вони причиняють своєму здоров'ю вживають підвищену дозу ліків, таким чином реагуючи на неприємності, які мають місце у їх житті
Ознаки отруєнь різними лікарськими препаратами:
-нудота і блювання;                                                  .
   - звуження і розширення зірниць;
   -в'ялість і сонливість
       - втрата свдомості;
-порушення серцебиття. 
      Ваші дії:
промити шлунок, викликати блювоту;
найти ліки, якими отруївся потерпілий;
викликати швидку допомогу
Пам'ятайте: коли в хаті е діти. то всі ліки повинні зберігатися у недостатньому для дитини місці