Середа
22.11.2017
Вітаю Вас Гость

Вітає Вас радо Шевченківська школа!
Тут добро і злагода панує навколо.
Ми відкриті для прогресивних ідей,
Тут працюють задля майбутнього дітей.

Сайт
Шевченківської ЗОШ І - ІІІ ступенів
Скадовського р-ну, Херсонської обл.
Головна Реєстрація Вхід
Історія села »

Чи потрібна шкільна форма?

Національна гаряча лінія

Шевченківська сільська рада

Перше поселення в даній місцевості виникло не пізніше 1823 р. під назвою дача Вечірня, приватне володіння колезького асесора Петра Івановича Фурсинко. Хутір мав паралельну назву Петрівка, на честь того ж засновника, а в народі звався Фурсинка. У 1833 р., в Петрівці проживало 15 кріпаків-чоловіків та 15 кріпачок- жінок. За наступних 10 років кількість кріпаків збільшилася до 50 осіб обох статей. У 1861 р. при виході селян на волю кожен отримав по 4,25 десятин землі, інші – власник продав поміщикам В.В. Шредеру та Л.М. Овсяніко-Куликовському. Із часом нащадок першого поміщика придбав у нащадка останнього всі ці землі.

Одна з перших осель побудована переселенцями

Приблизно тим же часом можна рахувати й заснування Малої Андронівки, від 1823 р., коли тут з’явився хутір, саме той, що пізніше належав Андрону Бабенко. Проте "Збірник статистичних даних по Таврійській губернії за 1885 р.” вказує на 1870 р., коли сюди було переселено вихідців з Бессарабії. Звідси походить народна назва Андронівки – Молдова. Переселенці отримували наділ із 8 десятин на душу, загалом – 280 десятин на 35 душ. Уже 1885 р. в селі проживало 120 селян.

У 1891 р. в селі Петрівка було 7020 десятин землі, із неї ріллі – 2126 десятин, придатної для ріллі та сінокосу – 4846 десятин, під садом – 18 десятин. Саме на плані земель села Петрівки цього року, на місці сучасного села Шевченко, уперше з’являється топонім – криниця Якубіна. Пізніше біля криниці виникають сараї.

У 1914 р. Петрівка ще мала паралельну назву Фурсинко. У тому ж році в селі нараховувалося 29 господарств, у яких мешкало 86 чоловіків та 93 жінки. Члени сільської громади володіли 232 дес. придатної землі, при цьому в селі проживало 6 безземельних мешканців. Загалом жителям села в тому році належало 57 коней, 30 корів, 30 телят та 58 овець. У тому ж році з невеликого села було призвано на військову службу 21 чоловік, із яких 8 полягли в першу світову війну. У 1915 р. в Петрівці діяла церковно-парафіяльна школа.

Ненабагато збільшилася Мала Андронівка в 1914 р., коли в ній нараховувалося 25 дворів та проживало 67 чоловіків та 80 жінок. У володінні селян були все ті ж 280 дес. ріллі, а загалом селяни мали 23 коні, 20 волів, 15 корів, 25 телят та 55 голів дрібної худоби.

Із 1922 р. за селом офіційно закріпилася назва Петрівка. Більшовики вважали, що вони назвали село так на честь голови ЦВК України Г.І. Петровського, хоча з назвою вони запізнилися років на сто. У 1923 р. Петрівка була віднесена до Андронівської сільської ради. У селі на той час нараховувалося 24 двори, у яких проживали 93 чоловіки та 96 жінок. У 1926 р. нараховувалося 48 господарств – 232 чоловіки, в 1927 р. – 55 господарств, у яких мешкало 122 чоловіки та 127 жінок. У цей час Петрівка вже входить до Широківської сільської Ради.

Із 1922 р. люди почали покидати села, із Малої Андронівки від’їхало 4 сімей. Проте в 1923 р., в Малій Андронівці реєструється 104 двори, у яких мешкало 290 чоловіки та 227 жінок. Через 4 роки населення скоротилося до 91 чоловіки та 97 жінок. У 1927 р. висілки Мала Андронівка відносилися до Андронівської сільської ради нараховували 34 господарство, у яких проживало 91 чоловіків та 97 жінок.

Станом на 31 грудня 1926 р. вже існували висілки Шевченко. Відносилися висілки до Широківської сільської ради й нараховували 26 селянських господарств, у яких проживало 87 чоловіків та 73 жінок. Одним із перших жителів уважається Дмитро Степанович Волковський.

Перший житель села Шевченко Волковський Дмитро Степанович та його дружина (посередині) разом з односельчанами.

Із початком Великої Вітчизняної війни 160 жителів Шевченко воювали на різних фронтах. 2 листопада 1943 р. село Шевченко було звільнено від німецьких загарбників. Не повернулися з війни 104 односельці, котрим у центрі села встановлено обеліск.

У 1951 р. колгоспи сіл Шевченко, Петрівка та Мала Андронівка об’єднали в один колгосп імені Шевченка. У 1959 р. в селі Шевченко відкрито нову початкову школу, а старе приміщення було передано під дитячий садок. У 1977 р. було реорганізовано колгосп "Нове життя” у два колгоспи: колгосп імені Гірського, та колгосп імені Ладичука. До колгоспу імені Гірського увійшло три села: Шевченко, Петрівка та Мала Андронівка.

1959 рік будівля школи.

У центрі села Шевченко в 1985 році закладено парк, де прижилися ялинки, берези, клени, тополі та 500 кущів троянд. А 21 листопада 1990 р. рішенням Херсонської ради народних депутатів утворена Шевченківська сільська рада, до якої було віднесено села Шевченка та Андріївка.

Село Шевченко розташована за 12 км на північ від районного центру і за 6 км від траси Скадовськ – Каховка. Площа населених пунктів, підпорядкованих раді сягає 243,2 га. Кількість сільгоспугідь- 4497,3 га. На території ради є майже 17 км доріг із твердим покриттям. Чисельність будинків на території ради- 440, із них в Шевченко – 293. У них проживає постійного населення ради 1279 чоловіки, зокрема в Шевченко – 876.

На території ради зареєстровано 3 фермерських господарства. Працюючих у різних сферах діяльності 477 чоловік. Медичне обслуговування надають фельдшерсько-акушерські пункти сіл Шевченко та Петрівка. Є відділення "Укрпошти”, два стадіони, бібліотека. У селі зареєстрована парафія Святого Архистратига Михайла Української автокефальної православної церкви, а 2010 р. збудована каплиця Святого Миколая.

Із 1980 р. у центрі сільської ради діє дитячий дошкільний заклад на 140 місць. На території ради працює Шевченківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, котра розпочала свою роботу у новому приміщені з 1987 р. Зараз у школі навчається 123 учні, працює 20 вчителів. Директором школи працює Тодорчук Сергій Геннадійович.

На території ради знаходяться два заклади культури: Шевченківський сільський Будинок культури, заснований у 1957 р. та Петрівський сільський клуб, заснований у 1973 році.

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

Наші друзі