person_outline
phone
Інструкція
ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА. ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ПОБУТОВИМИ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ
Під електробезпекою розуміють систему організаційних і технічних заходів та засобів, які забезпечують захист людини від шкідливого та небезпечного впливу електричного струму, дуги, електромагнітного поля та статистичної електрики. На відміну від інших видів небезпеки електричний струм небачений. Його не можливо помітити без приладів його діагностуючих і тому вплив на людину завжди несподіваний. Тому одна з найголовніших причин травмування дітей електричним струмом полягає в тому, що декі вчителі та учні мають поверхне знання про електричний струм та його вплив на життя і здоров'я людини Нехтування правилами безпеки при користуванні електроприладами незмінне приводить до нещасного випадку. В залежності від величини струму, часу його впливу та ряду інших причин, електричний струм може визвати опалювання, зомління, судорогу або смерть.
Основними причинами нещасних випадків пов'язаних з негативною дією на людину електричного струму є такі'
1. Ігри дітей поблизу ліній електропередач та підстанцій. 
2. Доторкання до обірваних проьодв піній електропостачання; незакритих частин розеток, патронів, вимикачів та електроприладів, ввімкнений в електромережі 
3. Нам важко уявити наше життя без використання різноманітних побутових глектроприладів. Це і праски, і пральні машини, і електропаяльники, і кип'ятильники, і електроплитки та багато іншого, але при порушенні елементарних правил техніки безпеки ці каші помічники можуть перетворитися у грізних ворогів і привести до травмування. Тому греба запам'ятати загальні правіла Заперечується:
-  гратися поблизу ПЛЕП (повітряних ліній електропостачання) та підстанцій;
- накидувати щось на лінії електропостачання та запускати поблизу них змія;
- залазити на опори повітряних ліній та підстанцй;
- заходити за огорожу підстанцій;
- підходити та доторкатися до обірваних електропроводів.
При виконанні робіт у лабораторіях і майстернях необхідно чітко дотримуватись інструкції по безпечному веденню даної роботи, а також наради вчителя. Запам'ятайте такі правила:
1. Неможна доторкатися одночасно електроприладів Е будь-яких трубопроводів, батарей опалення металевих конструкцій з'єднаних з землею, тому що при порушенні ізоляції електроприладу через тіло людини пройде електричний струм небезпечний для життя
2. Треба знати. що ті електричні прилади, якими користуємося у побуті напругою 220В призначені тільки для контакту з підлогами, які не проводять електричний струм (сухі і дерев'яні) Тому у ванній кімнаті, балконі, приміщеннях з земляними та бетонними підлогами небезпечно користуватися електроприладами (праска. чайник, фен, електроплита, настільні лампи та інше).
3. Заперечується застосовувати електроприлади всіх видів замість мотузки для сушки білизни, тому що на дріт може випадково  попасти напруга (наприклад від несправної лінії електропостачання).
Загальні правила користування побутовими електричними приладами:
--Не залишайте ввімкнутими електричну плитку, чайник або праску без нагляду;
    -- Не можна користуватися електричними приладами в яких порушена ізоляція шнура:
--Під час роботи з електричними нагрівальними приладами слідкуйте за тим, щоб шнур не доторкався до гарячих його частин;
   -- Не можна користуватися саморобними електронагрівальними приладами.