person_outline
phone
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
для вихователя групи продовженого дня
1. Загальні положення
1.1. Вихователем групи продовженого дня може працювати особа, яка має спеціальну педагогічну освіту, і за станом здоров'я може виконувати професійні обов'язки.
1.2. Перед призначенням на роботу і періодично (один раз на рік) вихователь повинен проходити медичний огляд.
1.3. З вихователем мають бути проведені інструктажі з охорони праці: вступний (при вступі на роботу), первинний (на робочому місці), повторний (один раз на шість місяців).
1.4. У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, вихователь повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.
1.5. Вихователь повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).
1.6. Вихователь повинен вміти надавати першу (долікарську) допомогу. У разі захворювання дитини чи нещасного випадку повинен негайно викликати медичного працівника.
1.7. Вихователь один раз на три роки проходить навчання з охорони праці (безпеки життєдіяльності) з наступною перевіркою знань.
1.8. При виявленні несправності обладнання, устаткування, пристроїв та в разі нещасного випадку, який трапився в навчальному закладі, вихователь зобов'язаний повідомити керівника закладу.
1.9. Вихователь відповідає за життя та здоров'я вихованців групи, в якій він працює, забезпечує їх навчання, виховання та розвиток.
1.10. Знання і виконання вимог цієї інструкції є посадовим обов'язком вихователя, а їх невиконання — порушенням трудової дисципліни, що тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Вихователь перед початком роботи зобов'язаний оглянути ігрову кімнату, ігровий майданчик з метою виявлення та усунення небезпечних для дітей факторів.
2.2. Перед проведенням екскурсій або прогулянок вихователь повинен заздалегідь приготувати питну воду в закритій посудині та аптечку першої допомоги.
3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
3.1. Вихователь зобов'язаний:
3.1.1. Постійно стежити за станом обладнання, вживати заходів щодо усунення несправностей.
3.1.2. Бути уважним до дітей — не залишати їх без нагляду.
3.1.3. Не залучати дітей для одержання їжі з кухні і роздачі гарячих страв під час чергування в групі.
3.1.4. Під час прийому їжі стежити, щоб діти правильно користувалися столовими приборами, попереджувати їх про можливі опіки гарячою їжею.
3.1.5. Для пиття дітям давати тільки кип'ячену воду і в індивідуальних чашках, зберігати воду в чистій закритій посудині.
3.1.6. Під час використання технічних засобів навчання дотримуватися інструкцій з їх експлуатації та правил електробезпеки: вмикати їх у мережу лише сухими руками, стежити за відповідністю показників напруги в електромережі, користуватися справними електроприладами, розетками, вимикачами.
3.1.7. Тримати ножиці, голки, сірники, миючі засоби, ліки та інші небезпечні для здоров'я дітей предмети в недоступному для дітей місці (зачиненій шафі); ножиці для занять повинні бути з тупими кінцями.
3.1.8. Під час проведення занять стежити за правильною поставою вихованців; вони повинні тримати рівно корпус, сидіти глибоко на стільці, ступні ніг мають спиратися на підлогу, відстань від очей до поверхні столу — 30-40 см.
3.1.9. Під час прогулянки забезпечити умови для проведення ігор, вправ на бумі, драбинках тощо з обов'язковою підтримкою дітей, систематично стежити за міцністю кріплення фізкультурного обладнання та за правильною обробкою дерев'яних конструкцій та приладів.
3.1.10. Під час прогулянки весь час тримати всіх дітей у полі свого зору, збираючись повертатись назад, перевірити їх присутність, йти позаду, щоб бачити всіх дітей, у першій парі ставити найбільш організованих дітей.
3.1.11. У разі виходу на прогулянку з дітьми за межі навчального закладу дотримуватися правил дорожнього руху, переходячи вулицю, зупинити дітей біля пішохідного переходу, стати з червоним прапорцем на проїжджій частині дороги, що буде сигналом для припинення руху транспорту. Після повної зупинки транспорту, перейти вулицю з дітьми.
3.1.12. Не допускати прогулянок-екскурсій з дітьми поблизу доріг з інтенсивним рухом транспорту, трамвайних, залізничних колій.
3.1.13. Під час проведення занять на свіжому повітрі та прогулянок стежити, щоб діти не вживали ягоди, рослини та гриби.
3.1.14. Під час перебування на території навчального закладу стежити, щоб діти не виходили за її межі. Хвіртка повинна завжди бути замкненою, вихідні двері закладу зачинені на засув.
3.1.15. У літній час стежити, щоб діти мали легкі головні убори для уникнення перегрівів.
3.1.16. Негайно ізолювати дитину, яка захворіла у дошкільному закладі.
3.1.17. Завжди залишатися з вихованцями, не залишати їх без нагляду.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Вихователь зобов'язаний:
– перевірити стан приміщення;
– вимкнути всі технічні засоби навчання з електромережі;
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. У разі виникнення будь-якої аварійної ситуації вихователь повинен:
5.1.1. Негайно повідомити про це керівника навчального закладу або представника адміністрації.
5.1.2. Терміново відключити у групі все електрообладнання, яке знаходиться у робочому режимі.
5.1.3. Евакуювати дітей із приміщення у випадку пожежі відповідно до плану евакуації. У разі потреби звернутися по допомогу до інших працівників.
5.1.4. Повідомити керівництво у разі травмування дітей або працівників закладу.
5.1.5. Надавати потерпілим першу (долікарську) допомогу, залишатися з ними до приходу медичного працівника.