person_outline
phone

"ЧОРНОМОРЕЦЬ" - інформаційно-публіцистична газета Скадовського району. №26 (11033), п'ятниця, 25 березня 2016 року

Сайт Відділу освіти Скадовської районної державної адміністрації

ШЕВЧЕНКІВСЬКУ  ЗАГАЛЬНООСВІТНЮ ШКОЛУ І-ІІІ СТУПЕНІВ  АТЕСТОВАНО

 

Відповідно до наказу відділу освіти районної державної адміністрації від 29 березня 2016 року № 71 на підставі рішення районної атестаційної комісії (протокол від 21 березня 2016 року №3), визначено Шевченківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Скадовської районної ради Херсонської області як таку, що надає освітні послуги відповідно до державних стандарів початкової, базової та повної загальної середньої освіти та визнано атестованою.

У ході атестаційної експертизи Шевченківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів встановлено, що педагогічний колектив закладу забезпечує на належному рівні реалізацію державної політики в галузі освіти, виконання вимог чинного законодавства. Заклад функціонує в стабільному режимі. Школа надає доступну освіту у відповідності до державних стандартів певного освітнього рівня.

У приміщенні школи постійно підтримуються необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей шляхом проводення поточних ремонтів.

За звітний період збережено в належному стані будівлю школи. У 2015 році на реконструкцію покрівлі було виділено та засвоєно 674 990  гривень, на капітальний ремонт фасаду – 174 360 гривень.

У 2015 році створена кімната школяра з національно-патріотичного виховання.

За батьківської підтримки за атестаційний період у навчальному закладі відремонтовано учительську кімнату, вестибюль школи.

У кабінет інформатики придбано парти та оновлено освітлення.

У трьох навчальних кабінетах замінено вхідні двері.

Батьками придбано стенди державної символіки та класні куточки, оновлено садовий інвентар.

Шкільна актова зала на 90 місць, в яку за атестаційний період придбано нові штори за спонсорські кошти.

Функціонує їдальня на 100 місць загальною площею та харчоблок. Їх  стан постійно підтримується у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог. Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням.

Функціонує кабінет інформатики, в якому 7 комп'ютерів. Всього на час атестації в закладі 11 комп’ютерів. На уроках учителі використовують 5 власних ноутбуків. Показник забезпечення навчально-виховного процесу комп’ютерами становить 10 учнів на один комп’ютер (загальнорайонний показник – 16 учнів).

Територія школи має зелені насадження, квітники. Шкільне подвір’я асфальтоване. Налагоджене освітлення території. У наявності огородження від проїжджої частини вулиці.

Створений спортивний майданчик із тренажерним обладнанням.    

Вивченням відповідності документації, в тому числі фінансової, вимогам законодавства встановлено, що в основному, дотримано єдині нормативні вимоги щодо ведення ділової документації.

У закладі створено умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей-інвалідів.

На час атестації заклад укомплектований педагогічними кадрами на 100%.

Всього в навчальному закладі 17 педагогів.

Мають вищу педагогічну освіту 14 учителів, що становить 82%.

Відповідно фахової освіти працюють 94% учителів. У закладі відсутній учитель трудового навчання. На час атестації даний предмет викладає сумісник. 

Із загальної кількості педагогічних працівників вищу кваліфікаційну категорію  має 1 чол. (6%), першу категорію – 8 чол. (47%), другу –  5 чол. (29%), 3 чол. (18%) мають 8 тарифний розряд. Педагогічне звання «вчитель-методист» має 1 чол. (6%), старший учитель – 1 чол. (6%).

Показник педагогічних працівників із вищою та першою кваліфікаційною категорією становить 53%.

У структурі методичної роботи діють групові, колективні, індивідуальні форми роботи. Функціонує 4 методичні об’єднання учителів-предметників, класних керівників. У закладі проводяться науково-методичні семінари та психолого-педагогічні семінари-практикуми, методичний тиждень «Перспективні освітні технології в навчальному процесі», педагогічні дебати та дискусії  «Міжпредметність як сучасний принцип освіти», ділова гра «Методи та прийоми оцінювання знань учнів», місячник «Панорама відкритих уроків».

За звітний період на базі школи проведено районні семінари:

у 2012-2013 навчальному році – 2 семінари (учителів інформатики, початкових класів);

 у 2013-2014 навчальному році – 3 семінари (учителів, які працюють за методикою Ш. Амонашвілі, учителів російської мови, захисту Вітчизни).

Педагоги навчального закладу беруть участь у педагогічних конкурсах.

Учителі Дудченко А.М., Бабенко В.В., Швороб Н.В. у 2014-2015 навчальному році брали участь у Всеукраїнському конкурсі з природничих наук, в якому Швороб Н.В. здобула диплом ІІІ ступеня.

Лауреатом конкурсів «Учитель року - 2012» та «Класний керівник року 2015» став Тодорчук С.Г.

Члени методичного об’єднання учителів початкових класів взяли участь у районному конкурсі.

У 2014/15 навчальному році в районному конкурсі на кращу розробку сайту навчального закладу сайт Шевченківської ЗОШ визнано одним з найкращих (модератор Тодорчук С.Г.).

За звітний період 8 педагогів (47%) брали участь в обласних методичних заходах та отримали відповідні сертифікати.      

Виховна робота школи здійснюється за моделлю «Школа патріотичного виховання».

З 2014 року запроваджено щорічне проведення Дня України, під час якого організовуються загальношкільні заходи: парад вишиванок, усні журнали, виставки сімейних робіт, майстер-класи, вишивання мапи України тощо.

Постійно проводяться соціально значущі акції та операції «Турбота», «Пам’ятник», «Грані добра».

Члени учнівського самоврядування взяли участь у  засіданні за «круглим столом» на тему: «Україна. Козацтво. Історія» (жовтень 2015 року), у проведенні «відкритого мікрофону»: «Афганістан. Історія і сучасність» (лютий 2016 року), поетичних читаннях: «Зі спогадом у серці», присвячених вшануванню пам’яті людей, що загинули в роки Другої світової війни та ветеранів, у районному етапі обласного конкурсу художнього читання  «Наша земля – Україна», турнірі «Ігри патріотів Херсонщини», районній благодійній акції «Янголи добра».

Диплом переможців отримали учні школи за участь у Всеукраїнському проекті «Це – наше і це – твоє!» проведеного Міністерством освіти і науки України за підтримки  телеканалу «ПЛЮСПЛЮС».

Активно працює в школі волонтерський загін «ДоброДій». Учні, батьки та вчителі взяли участь у акції «Діти Скадовщини – захисникам України».

Шевченківська ЗОШ співпрацює  із загальноосвітньою школою № 2 міста Селидова Донецької області. У квітні поточного року заплановано проведення телемосту між учнями шкіл.

У школі працює  10 гуртків: «Мій світ і я», «Експериментатори»,  «Дивосвіт»,  «Краєзнавці»,  «Теніс»,  «У світі казок», «Юні інформатики», «Еврика»,  «Easy English», «Математичний», у яких займається 105 учнів (96% від загальної кількості дітей).

Видається шкільна газета «School.ua». З 2014 року в ній започатковано рубрику «Юний патріот».

Налагоджена співпраця педагогічного колективу з батьківською громадськістю.

У ході вивчення ролі навчального закладу в житті територіальної громади, встановлено, що між школою та Шевченківською сільською радою налагоджено партнерські зв’язки. 

Троє вчителів є депутатами сільської ради, членами виконавчого комітету – 1 чол.

Учні та працівники школи беруть активну участь у загальносільських заходах: відзначення Дня пам’яті і примирення, Дня Перемоги, звітному концерті Шевченківського сільського будинку культури, благоустрою сіл території сільської ради, упорядкування  пам’ятника загиблим односельчанам та  обеліска О. Гірського, О.Ладичука.